הלילה: אזעקה נשמעה ברמת הגולן, צה"ל תקף בסוריה

לילה מתוח בצפון: אזעקה נשמעה ברמת הגולן, לא זוהו נפילות. חיל האויר תקף בסוריה, דובר צה"ל: "המשטר הסורי אחראי לנעשה בשטחו, נפעל בכל זמן ובכך דרך שנראה לנכון על מנת להגן על אזרחי ישראל"

נמשכת המתיחות בצפון: צה"ל תקף הלילה (ד') יעדים בסוריה בתגובה לירי טילים שבוצע לעבר שטח ישראל. במקביל, אזעקה נשמעה במספר יישובים בצפון רמת הגולן, אך לא אותרו נפילות וככל הנראה מדובר באיכון שווא.

בהודעה שפרסם דובר צה"ל נכתב כי בתקיפה נפגעו מטרות ארטילריה השייכות לצבא סוריה, וזאת בתגובה לירי שבוצע מוקדם יותר אתמול לעבר מרחב רמת הגולן והחרמון, אשר היווה הפרה של ריבונות מדינת ישראל. "המשטר הסורי אחראי לנעשה בשטחו, נפעל בכל זמן ובכך דרך שנראה לנכון על מנת להגן על אזרחי ישראל", לשון ההודעה. מדובר צה"ל נמסר כי זוהו פגיעות מדויקות במטרות.

שר הביטחון, משה (בוגי) יעלון, טען כי התקיפה בסוריה "היא מסר ברור שלא נסבול כל ירי לעבר שטח ישראל והפרה של ריבונותנו, ונגיב בעוצמה ובנחישות". לדברי יעלון, "כפי שמשטר אסד אחראי לירי משטחו לעבר ישראל, כך אנו נדע לגבות מחיר כבד מכל משטר או ארגון אשר משטחו תופר ריבונותנו ויבוצע ירי לעבר ישראל".

"אין לנו כל כוונה לעבור לסדר היום ולהיות סובלניים כלפי פעולות טרור וניסיונות לפגוע באזרחינו וחיילינו – אנו פועלים בקור רוח ובנחישות, באחריות ובשיקול דעת כדי לשמור על ביטחונם של אזרחי ישראל מול מדינות וגורמי טרור שמטרתם לשבש את חיינו", הוסיף שר הביטחון.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.