הלילה: באופוזיציה נערכים לפיליבסטר

באופוזיציה נערכים לפיליבסטר שיימשך ככל הנראה כ-6 שעות ויסתיים בשעות הלילה המאוחרות.

"אחרי 100 ימים של עבודה אינטנסיבית אני שמח שהגענו לישורת האחרונה", אמר שר האוצר משה כחלון והבטיח תקציב חברתי

לילה לבן צפוי בכנסת:  הלילה צפויה לאשר הכנסת בקריאה ראשונה את תקציב המדינה לשנים 2015-2016.

למרות הרוב הדחוק, מעריכים בקואליציה  כי הצעות החוק יעברו ללא תקלות מיוחדות ויאושרו הלילה. ואילו  באופוזיציה נערכים לפיליבסטר שיימשך ככל הנראה כ-6 שעות ויסתיים בשעות הלילה המאוחרות.

 

"אחרי 100 ימים של עבודה אינטנסיבית אני שמח שהגענו לישורת האחרונה", אמר שר האוצר משה כחלון. "בתקציב שמוגש היום, יש שינויים מהתקציב שהוגש בממשלה הקודמת. בעיניי, התקציב הוא לא רק חשבונאות אלא ערכים ותפיסת עולם. הוא מבט תפיסת עולם חברתית. מאחורי המספרים והסעיפים יש אנשים, הדאגה לחינוך ולבריאות שלהם ולשיפור החיים שלהם. זה תקציב שמביא בשורות עם סדר עדיפויות חדש".

השר כחלון המשיך ואמר: "אני לא תמים, חברי האופוזיציה יתקפו את התקציב כי זו העבודה שלהם אבל כמה שנים לא ראיתם תקציב חברתי כזה, ללא גזרות, ללא הכבדות. זה תקציב שמראה גישה שהתקציב משרת את החברה ולא החברה משרתת את התקציב".

"לעם הזה מגיע שינוי. אנחנו מתחילים מהלך של תיקון עוולות חברתיות. הגיע הזמן שתהיה לנו הזדמנות שווה במדינת ישראל. האיום הגדול הוא הפערים החברתיים שרק הולכים וגדלים. אנחנו רוצים להביא שינוי ואין ספק שעם ממשלה של 61 זה קשה ופה צריכה לבוא לידי ביטוי האחריות שלכם".

 

 

במקביל, ראש האופוזיציה יו"ר המחנה הציוני ח"כ הרצוג תקף את התקציב ואמר כי  "התקציב חסר בשורה. זה תקציב של פאניקה וחוסר חזון, שלא דואג לצעירים בכרמיאל שסיימו ללמוד במכללה ומחפשים עבודה. תקציב ששכח את המשפחה העובדת בקרית גת שלא מצליחה לגמור את החודש. תקציב שאין בו עידוד לתעסוקה ולצמיחה, אין בו שום כחו שיכול לקדם את התעשייה, אין בו שום בשורה למי שעובד ואין בו כיוונים של תקווה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.