הלילה: בסיס אווירי בסוריה – הופצץ. גורמים: ישראל זו שתקפה

14 הרוגים, בהם איראנים, נהרגו בתקיפת בסיס בחומס. בסוריה האשימו בתחילה את ארה"ב, ברקע האיום להגיב על המתקפה הכימית. עם זאת, ארה"ב הכחישה וגורם בכיר אף רמז כי ייתכן שישראל אחראית

הלילה הותקף בסוריה בסיס אווירי של משטר אסד באזור חומס בכמה טילים – כך דיווחה רשת הטלוויזיה הממלכתית בסוריה. על פי הדיווחים, במקום 14 הרוגים ומספר ופצועים. עוד דווח, כי מערך ההגנה האווירי הסורי יירט שמונה טילים שנורו לעבר בסיס T4, שממנו המריא המל"ט האיראני שחדר לשטח ישראל בפברואר האחרון. לפי הארגון הסורי לזכויות אדם, בין ההרוגים – גם איראנים.

בתחילה האשימו בסוריה את ארצות הברית באחריות למתקפה, ברקע האיומים של הממשל להגיב לדיווחים על המתקפה הכימית שביצע המשטר בפרברי דמשק. מהפנטגון נמסר כי "ארצות הברית לא אחראית לתקיפה מהאוויר של הבסיס בחומס, וכי המאמץ שנעשה כעת הוא השגת פתרון בסוריה באמצעים דיפלומטיים".

אלא שגורם מודיעני באזור אמר לרויטרס כי הוא לא שולל את האפשרות שזאת תקיפה ישראלית, אך בישראל לא הגיבו. מאז ההיתקלות בגבול הצפון לפני כחודשיים, שבמהלכה הופל מטוס קרב של חיל האוויר, לא דווח על תקיפות ישראליות בסוריה.

ברשת אל-מיאדין, המזוהה עם חיזבאללה, דווח כי הטילים שוגרו מהמרחב האווירי של לבנון לעבר הבסיס האסטרטגי, שבו פועלים גם כוחות רוסיים ואיראניים. עוד נטען כי לאחר המתקפה, ניסו לוחמים משורות ארגון "המדינה האסלאמית" (דאעש) להתקדם באזור.

הבסיס, שנמצא בשטח מדברי העתיר בשדות גז, הוא אחד הגדולים ביותר בסוריה ושימש את רוסיה בקרבות לשחרור העיר תדמור הסמוכה מידי דאעש.

כזכור, אתמול איים נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ כי נשיא סוריה בשאר אסד "ישלם מחיר כבד" בעקבות המתקפה הכימית בפרברי דמשק. תומאס בוסרט, היועץ לביטחון המולדת בבית הלבן, אמר כי תיתכן פעולה צבאית אמריקנית, כולל שיגורי טילים. "כל האופציות מונחות על השולחן", אמר בוסרט בריאיון לרשת ABC.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.