העימות האחרון: הילרי הלמה: "אתה בובה של פוטין"; טראמפ: "אישה נבזית"

לפנות בוקר (חמישי) התייצבו דונלד טראמפ והילרי קלינטון זה מול זו בעימות הנשיאותי השלישי והאחרון, במהלך העימות הילרי קלינטון הביכה את טרמאפ כאשר העלתה על נס את הקשר שלו עם פוטין, הלמה בו על עסקי הנשים והחזרי המס. טראמפ מצידו תקף אותה וסנט בה לאורך העימות. צפו במיטב הרגעים

צפו במיטב הרגעים – באדיבות רשת

לפנות בוקר, בשעה 04:00 לפנות בוקר (חמישי) התייצבו דונלד טראמפ והילרי קלינטון זה מול זו בעימות הנשיאותי השלישי והאחרון, שנערך הפעם בלאס וגאס.

במהלך העימות הילרי קלינטון הביכה את טרמאפ כאשר העלתה על נס את הקשר שלו עם פוטין, הלמה בו על עסקי הנשים והחזרי המס. טראמפ מצידו תקף אותה וסנט בה לאורך העימות.  טראמפ אמר שהוא לא סבור שיריבתו תיבחר לנשיאות: "אם זה יקרה, המדינה תהיה בבלאגן. אסור היה לתת לה להתמודד, אישה נבזית". קלינטון השיבה: "בזמן שאני הייתי בחדר המצב שבן לאדן חוסל, הוא הנחה את 'המתמחה' ותחרויות יופי". השניים לא לחצו ידיים בתום העימות הסוער.

קלינטון שבה והאשימה את טראמפ בהתחמקות מתשלום מסים, בתגובה טראמפ סינן: "כזו אישה נבזית" וסיפק את הכותרת כאשר לא התחייב לקבל את תוצאות הבחירות. בדברי הסיכום אמר: "התחלתי את הקמפיין בהבטחה להחזיר את אמריקה לגדולתה, זה לא המצב עכשיו. אנו צריכים צדק, אני אעשה יותר למען המיעוטים ממה שהיא תעשה בעשר תקופות חיים. חייבים להתחיל עכשיו, אנו לא יכולים לסבול עוד ארבע שנים של ברק אובמה – זה מה שהיא מציעה לנו".

קלינטון התייחסה על פעולות לא חוקיות של קרן קלינטון בזמן כהונתו ואמרה: "אין שום הוכחה שנעשה שום דבר עבור הכסף, אנחנו עזרנו להאיטי. שימו לב למה שקרן טראמפ עשתה".

על המסמכים שהודלפו אמרה קלינטון: "זה הגיע מהגורמים הבכירים ביותר בממשל הרוסי – מפוטין בעצמו. השאלה החשובה של הערב היא האם טראמפ מודה שהרוסים עשו את זה והאם הוא דוחה את העזרה הרוסית בבחירות האלה".

טראמפ הודה למנחה על השאלה ואמר: "אני לא מכיר את פוטין, הוא אמר עליי דברים טובים ואני אשתף איתו פעולה". קלינטון האשימה: "אתה מעודד ריגול נגד ארצות הברית, זה מצב חסר תקדים. פוטין רוצה אותך כנשיא-בובה".

קלינטון  סיכמה ואמרה: "לכל מי שצופה הלילה – אנו צריכים את עזרתם של כולם לשפר את הכלכלה. אני מכירה את החובות של הנשיא מקרוב, המשימה שלי כנשיאה היא המשפחה. נגד התאגידים – למען המשפחה , אני מקווה שתהיה לי הזכות להיות הנשיאה שלכם".

השניים לא לחצו ידיים גם בתחילת העימות, לאחר חילופי ההאשמות. כשטראמפ נשאל האם יקבל את תוצאות הבחירות, לאחר האשמותיו כי הבחירות מכורות, טראמפ השיב: "אשפוט את זה כשזה יקרה. התקשורת כל כך מושחתת ולא הוגנת, היא הרעילה בוחרים נגדי ואני חושב שהבוחרים לא יקנו את זה". המועמד הוסיף: "אסור להרשות להילרי לרוץ – היא מעורבת בפשעים רציניים, לכן אני אומר. אסור היה לתת לה לרוץ לנשיאות".

קלינטון ציינה את כל המקרים בהם התלונן על כל מה שלא קיבל – מפרס אמי ועד זכייה בבחירות המקדימות באייווה: "זה אולי מצחיק אבל זה מטריד. במשך 250 שנים קיבלנו את תוצאות הבחירות יהיו אשר יהיה וכל מועמד צריך לנהוג כך. הוא מכפיש את הדמוקרטיה שלנו, ואני מזועזעת מכך".

 

בעימות הראשון קלינטון ניצחה באופן מובהק – אך מאז נחשפו לא מעט שערוריות בנוגע לשני המועמדים, ובמיוחד בנוגע לטראמפ.

כמה ימים  לאחר העימות  הראשון, התקיים עימות שני בצל הקלטה שבה נשמע טראמפ מתייחס לנשים בצורה גסה ומבזה. טראמפ הרבה לתקוף את קלינטון בעימות השני, ובעיני רבים הצליח לנצח אותה ולבלום את התרסקותו בסקרים.

מאז העימות השני טענו 10 נשים שטראמפ הטריד אותן. בימים האחרונים טראמפ אף ספג ביקורת רבה, כולל מבכירי מפלגתו, כשטען שמערכת הבחירות מושחתת – ולמעשה רמז שניצחון של קלינטון יושג רק באמצעות זיוף קולות.

לעומת זאת הילרי הסתבכה עם פרשת האימילים ולא  מצליחה למלא אולמות ולנצל את המומנטום לטובתה כאשר ברוב הסקרים היא לא מצליחה לעבור את ה-44 אחוז.  טראמפ לעומת זאת מצליח למלא אולמות ואנשיו חשים תחושת אחריות ושליחות, אנשיו עם מוטיבציה חסרת תקדים מול התרדמה במטה של קלינטון שחשים כי הבחירות כבר הוכרעו לאור הפער העצום בסקרים.

תופעה מרתקת  מתפתחת במדינות המתנדנדות – שם  יש פער קטן בין טראמפ לקלינטון ביחס לסקרים הארצים. אך במדינות אדומות למהדרין כמו אנדיאנה, אריזונה,  ויוטה, שהיו "אדומות" בחמישים שנה האחרונות עלולות להיצבע בכחול.

 

 

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. טרמפ היה הרבה יותר מעניין.הוא מוביל 60-40 בכל סקר.תתעוררו,CNN זה עורץ 2 – חיים בללה לנד

    יעקב |
    הגב