טראמפ הלם – קלינטון עקצה: העימות הגדול בין טרמאפ לקלינטון – שידור חי

מאות מיליוני בני אדם בכל רחבי העולם צפו הלילה בעימות המתוקשר ביותר בתולדות ארה"ב – קלינטון לעגה לטראמפ ש"ירש הון מאביו וחי בעולם משלו, אני התכוננתי לעימות ולנשיאות" טראמפ השיב אש: "המדינה מתביישת בפרשת המיילים שלך". הצטרפו למשדר המיוחד

הלילה זה קורה: מאות מליוני בני אדם בכל רחבי העולם צפו הלילה בעימות המתוקשר ביותר בתולדות ארה"ב –  במשך 90 דקות, התכתשו המועמד הרפובליקני דונלד טראמפ והמועמדת הדמוקרטית הילרי קלינטון לעימות הראשון וההיסטורי ביו הניצים.


לאחר החיוכים ולחיצות הידיים, הטונים עלו וטראמפ תקף והלם בקלינטון : "היא לא הפתרון. אני אפרסם את החזרי המס כשקלינטון תחשוף יותר מ-30 אלף מיילים". קלינטון האשימה את טראמפ בחוסר תשלום מסים ובהצהרות שקריות: "הוא הזמין את פוטין לבצע מתקפות סייבר".

לאחר שטראמפ הלם בקלינטון היה זה תורה של קלינטון לעקוץ את טרמאפ שסיפר שיצא לשטח על מנת להבין את סוגיית הנשק "בזמן שאת נשארת בבית" – אמירה שנתפסה כרמז להתמוטטותה הרפואית של קלינטון. מזכירת המדינה לשעבר השיבה: "נשמע שאתה מאשים אותי בהתכוננות לעימות. זה נכון, התכוננתי לעימות ולא רק לעימות – אתה יודע למה התכוננתי? להיות נשיאה ואני חושבת שזה דבר טוב".

טראמפ נשאל מדוע טען במשך שנים שאובמה לא נולד בארצות הברית והשיב: "עשיתי טוב לאומה. גרמתי לו לחשוף את התעודה". קלינטון כינתה את המהלך גזעני: "הוא נתבע על אפליה גזעית בתחילת הקריירה שלו כשלא השכיר דירה לאפרו-אמריקני, יש לו היסטוריה של התנהגות גזענית. הוא בוחר בדרך השפלה, אנחנו בדרך הגבוהה כמו שמישל אובמה אמרה". טראמפ האשים אותה במסרים גזעניים נגד אובמה בקמפיין ב-2008: "זה לא עובד כשאת מנסה להיות יותר קדושה מהאפיפיור, ואני רוצה להזכיר שלא נמצאתי אשם".

כאשר נשאלו השניים על סוגיית מתקפות הסייבר אמרה קלינטון: "פוטין מאשר פריצות לרשתות מחשבים, זו מדיניות שלהם – לארצות הברית יש יכולות ולא נשב בחיבוק ידיים כשמישהו מחפש את המידע שלנו, אנחנו לא רוצים להיכנס למלחמה אבל נגן על אזרחי המדינה הזו". היא לא היססה לתקוף את יריבה: "לכן אני הופתעתי כשדונלד הזמין את פוטין לפרוץ למחשבים אמריקנים. זה מאוד מדאיג שהוא רוצה להיות מפקד הצבא".

טראמפ השיב לה: "אנחנו לא משוכנעים שרוסיה ביצעה את מתקפת הסייבר, יכולים להיות אחרים כמו סין. הסוגיה החשובה היא שאנחנו מפסידים בסייבר גם לדאע"ש, במשחק שלנו, ולממשל אובמה יש אחריות לכך. אלפי קצינים ובכירים במערכת הביטחון תומכים בי. תראו באיזה בלגאן אנחנו , אנחנו צריכים להיות הכי טובים. אנחנו לא עושים את העבודה שלנו כמו שצריך – גם בסייבר".

החל מ-03:00 – משדר מיוחד בחדשות 2 שיועבר כאן באתר 'קוקר'- באדיבות רשת

"טראמפ מוכן", הצהיר מנהל הקמפיין של המיליארדר. במטה קלינטון הדגישו כי הם "מתכוננים לכך שטראמפ ישקר" והביעו דאגה מכך ש"שקריו יהפכו להסחת דעת".

טראמפ צפוי לתקוף את קלינטון בנושא פרשת המיילים ופרשיות מביכות נוספות מבחינתה, כמו הדיפלומטים בלוב. מצד שני קלינטון צפוייה לתקוף את יריבה הרפובליקני בנוגע לחוסר הניסיון שלו בתחום המדיני, אך תנסה להימנע מביטויים של זלזול כלפי יריבה הרפובליקני.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.