הלך לעולמו עורך הארץ לשעבר דיוויד לנדאו

לנדאו הלך לעולמו אחר הצהריים בירושלים בגיל 68 ממחלה קשה ■ הלווייתו תתקיים מחר בהר המנוחות בירושלים

העיתונאי והסופר דייוויד לנדאו, הלך לעולמו אחר הצהריים בירושלים בגיל 68 ממחלה קשה. לנדאו שימש בתפקיד העורך הראשי של עיתון "הארץ" במשך 4 שנים, עד לשנת 2008 ולפני כן כעורך ה"ג'רוזלם פוסט", פרסם ספרים ומאמרים רבים וזכור כעיתונאי הישראלי הראשון שראיין את נשיא מצרים המנוח אנואר סאדאת.

לנדאו, יליד בריטניה, שימש כעיתונאי מאז שנת 67', ומאז שימש בין היתר ככתב העיתון הכלכלי ה"אקונומיסט" וכתב מדיני של הג'רוסלם פוסט. לימים הקים את המהדורה הבינלאומית של הארץ ובהמשך הפך לעורך העיתון כולו. ביוני 2014 התבשר כי זכה בתואר כבוד של הממלכה הבריטית מאת המלכה אליזבת השנייה – "אות מסדר האימפריה" – על תרומתו ליחסי ישראל-בריטניה ועל מאמציו להשכנת שלום.

לנדאו שהחזיק בדעות שמאליות והיה חובש כיפה הודה בשנת 2006, כי הקל בסיקור שחיתויות בממשל שרון, על מנת לאפשר את ההתנתקות. "אני, כעורך עיתון 'הארץ', אומר כן", צוטט אז כאומר. "עיתון הארץ תמך בהינתקות, ואנחנו סברנו שכדי להפסיק את השחיתות הגדולה של המשך הכיבוש בעזה, אפשר להעלים עין משחיתות קטנה". לפני כשנה השלים את הביוגרפיה שכתב באנגלית על רה"מ לשעבר אריאל שרון, "אריק", ובערב השקת הספר לפני מספר חודשים חזר על דברים אלו. בעבר שימש גם הביוגרף של הנשיא לשעבר שמעון פרס ופרסם ביוגרפיה רה"מ הראשון דוד בן-גוריון.

בנו דן לנדאו התמנה למנכ"ל הכנסת בשנת 2009. "הוא היה מעל לכל כתב בכל רמ"ח אבריו", אמר הערב לגלובס עורך עיתון הארץ אלוף בן, "הוא תמיד רצה להביא עוד סקופים ועוד סיפור, גם כשהיה עורך הוא היה יוצא לנסיעות מדיניות, בהיותו כתב מדיני הרבה שנים, והביא סיפורים רבים בתחום הזה. הוא בהחלט היה אדם עם השקפת עולם בהרבה תחומים והיא באה לידי ביטוי בעבודתו כעורך ראשי".

הוא הותיר אחריו אשה, ג'קלין, שלושה ילדים ושמונה נכדים ונכדות.

הלווייתו תתקיים מחר בהר המנוחות בירושלים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.