"הלכתי רחוק מידי": בנט בריאיון סלפי עם עמית סגל(וידאו)

מתנצל? בראיון סלפי לעמית סגל התייחס השר בנט לסאגת אוחנה, תקף את 'המחנה הציוני' וטען שאינו מנסה להחביא את הנציגים הקיצוניים במפלגתו. צפו

"התקבלה שאלה חדשה": בריאיון "סלפי" מיוחד לחדשות 2 Online התייחס יו"ר הבית היהודי, השר נפתלי בנט, לסערת אלי אוחנה ולהיחלשות המפלגה בסקרים. בנט אמנם סירב לפסול ישיבה משותפת עם "המחנה הציוני" בממשלה אחת, אך לא הסתיר את דעתו השלילית על ציפי לבני: "היא לא עוצרת לחשוב שאולי היא טעתה".

בריאיון נשאל בנט היכן טעה. השר טען כי "החזון שלי לפתיחת המפלגה לעם ישראל קורם עור וגידים – יש גם את איילת שקד, גם את רונן שובל וגם את ינון מגל. בפרשת אוחנה אני חושב שהלכתי צעד אחד רחוק מדי ומהר מדי, והציבור אמר: 'אט לך, תאט את הקצב'. אנחנו צריכים להפיק את הלקחים, אבל אני ממשיך הלאה ואנחנו ממשיכים בקמפיין".

כשנשאל על הקמפיין השלילי שמנהלת מפלגתו, מנה בנט את הישגיו כשר הכלכלה והסביר כי "הקו הפוזיטיבי הוא מאוד משמעותי, אבל בעיקר להרים את הראש מחדש – אנחנו כל כך הרבה שנים מדוכדכים ומתנצלים לעולם, ואנחנו מביאים קו חדש שבו מרימים את הראש ומפסיקים להתנצל – מי שרוצה להפסיק למסור שטחים ולשחרר מחבלים ומי שרוצה לשמור על החילים שלנו, צריך לבוא איתנו".

כמו כן הוא דחה את הטענות שלפיהן מפלגתו פחות מתעסקת ביוקר המחייה, והדגיש כי "אנחנו דאגנו לחלשים ביותר בחברה דרך העלאת שכר המינימום, שינינו לכמעט מיליון ישראלים את החיים, וגם בלמנו את עליית מחירי המזון".

סגל שאל בעקיצה האם בתא המטען של הרכב של בנט נמצאים המועמדים אורית סטרוק ובצלאל סמוטריץ' ש"מוחבאים" בקמפיין, ובנט השיב: "ממש לא, אני גאה בכל המתמודדים שלנו – גם בסטרוק שלוחמת על ארץ ישראל וגם העבירה חוק נגד אפליה על רקע גיל ונגד פיטורי נשים על רקע טיפול הפרייה, וגם בבצלאל שהקים את 'רגבים' שדואג לשמור על אדמות המדינה בנגב ועל חקלאים מכל הארץ מול פגיעות חקלאיות. אני מאוד גאה בכל הרשימה, לא מסתיר אף אחד ובטח לא מתנצל על הרשימה המצוינת שלי".

בנט כאמור סירב לקבוע עם מי לא יסכים לשבת בממשלה: "אני לא פוסל אף מפלגה – זה תלוי בכוח הפוליטי. השאלה הגדולה בבחירות האלה היא למי נתניהו ירים טלפון בעשר ודקה בלילה ביום הבחירות ב-17 במרס – לציפי או לבנט? בשתי מערכות הבחירות האחרונות הוא פעם קרא לאהוד ברק פנימה והוא הוביל את מדיניות הממשלה, ובפעם האחרונה צירף את לבני על ששת המנדטים שהיו לה ו'ציפה' הובילה את המשא ומתן. זה לא הגיוני, אנחנו צריכים הרבה כוח כדי להיות המפלגה הדומיננטית בממשלה הבאה".

"זה חמור מאוד שמפלגת העבודה והשמאל פעם אחר פעם מובילים את מדינת ישראל לאסון – באוסלו הם הביאו עלינו גל פיגועים, אחר כך בקמפ דייויד את האינתיפאדה עם מעל אלף הרוגים וציפי עם ההתנתקות שהביאה עלינו עשרות אלפי רקטות וכל פעם הם ממשיכים ואומרים כאילו הם צודקים, והם פעם אחת לא עוצרים לחשוב אולי הם טועים במהלך".

בתחילת מערכת הבחירות הסקרים טענו כי בנט צפוי לגרוף 18 מנדטים, וכעת הוא עומד על 12-13 מנדטים. למרות זאת, בנט לא הביע דאגה מההיחלשות הזמנית וסירב לנבא כמה מנדטים יקבלו: "לפעמים מצליחים ולפעמים פחות. אין לי מושג מה יהיו התוצאות, אני יודע שאנחנו מביאים בשורה ענקית לעם ישראל – לחימה בכלכלה מול טייקונים ומול וועדים גדולים, החזרת הביטחון, הפסקת שחרורי המחבלים ומסירת השטחים ומעל הכל להחזיר את הנשמה היהודית לעם ישראל. אני מאוד גאה במהלך שלנו, יהיו התוצאות אשר יהיו".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.