יום שחור לציבור החרדי: בית המשפט קבע: בחירות חוזרות בבית שמש

לפני זמן קצר (חמישי) קבע בית המשפט כי יש לקיים בחירות חוזרות לראשות העיר בית שמש ולמועצה, בשל חשד לזיופים.

בתום חקירה מסועפת קיבל לידיו היועץ המשפטי לממשלה את החומר המשטרתי והחליט, בצעד חריג, לערער על תוצאות הבחירות ולבקש מבית המשפט לפסול אותן ולקיימן מחדש.

בית המשפט המחוזי בירושלים ציין בהחלטתו וכתב "מחומר הראיות עולה שמדובר בפעילות מאורגנת העולה כדי 'שיטה' של ממש ואף 'תעשייה', שכללה מרכיב של תכנון מראש".

על פי בית המשפט, "הפעילות שהייתה קשורה לפעילים פוליטיים באה כדי להביא לבחירתו של משה אבוטבול".

ראש עיריית בית שמש משה אבוטבול מתכוון לערער על החלטה התקדימית בבג"ץ.

מנגד, אלי כהן בירך על ההחלטה ואמר: "כי זה יום חג לחופש ולדמוקרטיה".

עסקנים בציבור החרדי אומרים בעקבות ההחלטה: כי בית המשפט גורם לקרע בעם ומקבל החלטות פופלסטיות במטרה להתנכל לציבור החרדי בבית שמש.

משה אבוטבול - פלאש 90
משה אבוטבול – פלאש 90

תייבת המייל של 'קוקר'  הוצפה בשורה של תגובות מהנציגים החרדים.

 

סגן ראש עיריית בית שמש, שמואל גרינברג, מסיעת "דגל התורה" התייחס להחלטה ואמר. "אין ספק שנערער על פסק הדין, ואני מקווה שבג"ץ ישכיל לבחון את העובדות ולא את השמועות ותוצאות הערעור יהיו שונות", אמר גרינברג. לדבריו, "בית המשפט נסחף לאווירה התקשורתית המסיתה ולא בחן בענייניות את חומר הראיות הדל והקלוש. יום בו פוסלים בחירות דמוקרטיות על סמך שמועות ובדלי ראיות, הוא יום אבל לדמוקרטיה ולמדינת ישראל"

ח"כ יעקב אשר אמר בתגובה: זו החלטה תקדימית שיש להניח שהמסע התקשורתי והפוליטי נגד החרדים שהתרחש בתקופה האחרונה תרם לכך רבות. אבל זה לא יעזור כי בעז"ה משה אבוטבול יבחר שוב!..

ח"כ מקלב: פסיקת ביהמ"ש הינה ללא תקדים, מושחתת וגזענית ללא שום בסיב משפטי. "בית המשפט הושפע מדעתם של חולגני בית שמש".

ח"כ מוזס: האמת תשוב ותנצח את השקר המתוקשר, גם בסיבוב השני. מהפסיקה עולה ריח של כניעה לתקשורת. מצער שהיועה"מ כמו גם ביהמ"ש נגררו אחר פופוליזם והסתה נגד ציבור שלם. סופה של האמת לצאת לאור.

ח"כ אלי ישי: "יש להצטער על החלטת ביהמ"ש אשר עתידה לגרור את בית משמש למערכת בחירות נוספת, לא נחוצה ולא צודקת. בכוונתי לפעול גם הפעם למען ראש העיר אבוטבול להוביל את בית שמש ותושביה אל עבר עתיד טוב יותר".

אריה דרעי, אמר בתגובה: "צר לי שבית המשפט הנכבד בחר ללכת אחרי קמפיין תקשורתי וביטל את ההכרעה הדמוקרטית של תושבי בית שמש. אני סמוך ובטוח כי מועמד ש״ס משה אבוטבול ינצח בשנית ובפער גדול יותר".

 ח"כ פרוש: החלטת ביהמ"ש אינה דמוקרטית בעליל והינה כתוצאה של לחץ והסתה תקשורתית נגד הציבור החרדי הנמשכת כבר שנים בבית שמש. צר לי שכאשר זה מגיע לחרדים הדמוקרטיה גמישה ונטען לעשות בה ככל העולה על רוחם.

 ח"כ אייכלר: ביטול הבחירות בבית שמש מוכיחה שאין הבדל בין הדיקטטורה המשפטית במצרים ובין הדיקטטורה המשפטית במדינת ישראל. יבוא יום והמשטר החילוני יוציא את החרדים מחוץ לחוק, כמו שנעשה במצרים.

בעקבות פיסקת בית המשפט לקיום בחירות חוזרות בעיר בית שמש, אמר חה"כ ליפמן, תושב העיר את הדברים הבאים:

חה"כ ליפמן: "אני מברך את השופטים על החלטתם לקיים בחירות חוזרות בבית שמש. כבר כמה שנים אנחנו נלחמים על זהותה של העיר בית שמש, מיקרוקוסמוס של החברה הישראלית כולה. כרגע נתמקד בבחירות החדשות שהיו נקיות ודמוקרטיות לחלוטין. המנצח של הבחירות יהיה מוסכם ומקובל על כלל אוכלוסיית העיר, ללא שום קשר להגדרה הדתית שלו, מתוך הידיעה כי הוא נבחר באופן הוגן ועל פי חוקי מדינת ישראל.

אריה ארליך ממשפחה אמר : בית שמש החרדית נפלה בידי מבקשי רעתה. סיכויי הניצחון של החרדים בבחירות חוזרות נמוכים. יום של חשבון נפש עבור אנשים שבטיפשותם הטביעו עם עצמם את הספינה כולה

מדובר במכה לעורך הדין יעקב ויינרוט שהחליט ללכת על התיק הכבד בעקבות בקשתו של מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן.

4 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. ליפמן הגיב כמו תינוק וטיפשון קטן!!!
  ליצמן לא הגיב מדוע??? הכל ברור- יש דילים עם אלי כהן.

  יחיאל |
  הגב
 2. מה לא עושים בשביל להתנכל ולהציק לחרדים. השופטים רשעים ארורים.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 3. הרב משה אל תירא ואל תפחד כלל וכלל עם ישראל המאוחד כולם אחריך ספרדים אשכנזים דתיים וחילונים כולם בעזרת השם בקלפי יצביעו עבור התורה ולומדיה

  אביחי |
  הגב