הלם בחסידות צאנז: הנגיד ר' משה רייך נפטר בפתאומיות

הנגיד ואיש החסד הרב משה רייך מירושלים, חסיד צאנז וחבר קרוב של השר דרעי שהקים בין השאר את פרוייקט צאנז בטבריה, אושפז אמש בבי"ח זיו בצפת – והבוקר נפטר בפתאומיות

ברוך דיין האמת: הבוקר נפטר הנגיד ואיש החסד הרב משה רייך, כשהוא בן 65 בלבד. הרב רייך ז"ל היה ידוע כאחד מחסידיו המקורבים של האדמו"ר מצאנז שליט"א. הבוקר הוא נפטר, כאמור, זאת אחרי שאושפז אמש בבית החולים זיו בצפת, בה שהה בשבוע האחרון.

אלימלך גרסטל, עיתונאי תושב צפת, מספר ל'אקטואליק': "הייתי אצלו עוד בשבת האחרונה בצפת. יש לו בית ליד בית הכנסת צאנז בעיר. ישבנו ודיברנו סיפורים על העיר צפת, וגם קצת פוליטיקה ודברי תורה. הוא היה איש חסד גדול והיה תורם למשפחות מעוטות יכולת, בצנעה, בלי הרבה רעש. בכל חג הוא היה תורם למשפחות רבות בלי פרסום ורעש. לי אישית עזר בכמה דברים שהייתי צריך שיעזור לי. צפת החרדית בהלם כעת".

רייך היה גם זה שיזם את קרית צאנז בטבריה, פרויקט עם מאות דירות עבור חסידי צאנז, שהגיעו להתגורר בשיכון ד' בטבריה. הוא גם עזר במימון של הרכישה ןהיה מתומכי המוסדות בעיר.

רייך היה גם מקורב למרן פוסק הדור הגאון רבי עובדיה יוסף זצ"ל והיה מגיע אליו הרבה להתברך ולהתייעץ.

כזכור, רייך גם נחשב במשך שנים לאחד האנשים הקרובים ליו"ר ש"ס אריה דרעי, והם חברים טובים שנים רבות – גם בזמן שדרעי היה מחוץ לפוליטיקה. בזמנו שמו גם עלה בקשה לפרשייה בה הורשע דרעי.

הבוקר מצבו הדרדר בבית החולים זיו בצפת, והוא החזיר את נשמתו לבוראה. מסע ההלוויה ייצא מצפת בשעות הקרובות.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.