הלם במערכת הפוליטית: מפלגת העבודה תתכנס – במרצ כבר החליטו

לאחר פרישתו של פואד מהמירוץ מפלגת העבודה תתכנס הערב לישיבה שבה ידונו החברים במי לתמוך בבחירות לנשיאות – במרצ כבר החליטו

 החלטתו הדרמטית של ח"כ פואד בן אליעזר לפרוש מהמירוץ לנשיאות הותירה את המערכת הפוליטית בהלם מוחלט. מה לא נכתב על מערכת הבחירות לנשיאות, התככים והמזימות שמזכירות פרקים בסדרת מתח אמריקנית הביאו את המירוץ לנשיאות להתעניינות חסרת תקדים.

מי שעושה צעדים לעבר בית הנשיא היא דליה איציק, שבסתר ליבה לא הפסיקה לחייך למשמע הודעותו של פואד בן אליעזר, איציק היא המרויחה הגדולה מהחלטת פואד.

במקביל, מפלגת העבודה תתכנס הערב להחליט במי לתמוך בבחירות לנשיאות, יו"ר מפלגת העבודה בוז'י הרצוג ייפגש מחר עם דליה דורנר  בכדי לשמוע ממנה על  תוכניותה.  

צפו בהודעת יו"ר העבודה הרצוג – באדיבות רשת

[alooma ref="bugi_avoda_vtr2_n20140607_v1" src="2" autoplay="0" pid="0"]

בנתיים, דורנר מקבלת תמיכה מיו"ר מרצ זהבה גלאון שהודיעה  הערב על תמיכתה בדורנר. 

במרץ ממהרים  לתמוך בדורנר.  ח״כ עיסאוי פריג׳ (מרצ) מודיע כי בהתאם להמלצת יו״ר מרצ זהבה גלאון, יתמוך במועמדותה של השופטת דליה דורנר בבחירות לנשיאות המדינה: ״ההתייצבות לצידה של דליה דורנר בבחירות לנשיאות המדינה, ראוי שתהווה מגדלור ערכי לכנסת כולה. דורנר מגלמת באישיותה ובקורות חייה את השילוב החשוב כל כך בין מתינות מדינית לאדיקות בכל הקשור לשלטון החוק ובחירתה לנשיאת המדינה הראשונה תהיה התשובה של הכנסת לריח הרע שעלה ממערכת הבחירות לנשיאות. יש לקוות כי חברי מפלגת העבודה יצטרפו לחברי מרצ בתמיכה פומבית בדורנר בכדי שיחדיו יגבשו גוש תומך שיאפשר לדורנר לעלות לסיבוב השני ולהיבחר לנשיאה״.

יש לציין, כי גם  המפלגות החרדיות נוטים לתמוך בדליה איציק במיוחד לאחר שפואד פרש מהמירוץ לנשיאות.

עם צאת השבת התייחס שר התחבורה, ישראל כ"ץ לדרמה הפוליטית : "הבחירות לנשיאות מזכירות קרבות בוץ וחבל כי מדובר בתפקיד סימלי אבל חשוב. לא הייתי מעורב בתהליך כי הייתי עסוק בקרבות אחרים. למרות נסיבות פרישתו המצערות של פואד בן אליעזר אסור לדחות את הבחירות. יש לאפשר לנשיא חדש להתחיל מיד בתפקידו. אני תומך ברובי ריבלין, לדעתי הוא יכול להיות נשיא מצויין גם ממלכתי וגם מחובר לעם".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. דורנר אנטישמית גדולה, לכן כנראה מרצ תומכים בה.

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב