הלמ"ס מפתיעה בנתונים על השכר הממוצע במשק • בואו לגלות כמה מרוויחים בכירי המדינה וגם העובדים הזוטרים

קשה להאמין לסכומים הגבוהים שמפרסמת הלמ"ס על שכרו של עובד זוטר וכן בכיר במדינה, לעומת אברך כולל שמשכורתו לא מגיעה אפילו לרבע של השכר הכי זעום שמרויח עובד פשוט, לא מאמינים? לפי הנתונים הכוללים יוצא כי עובד הכי פשוט במדינה לא מרויח יותר מארבעת אלפים שקל בחודש, ואילו אברך תלמיד ישיבה הלומד בכולל לא עובר את אלף השקלים ועוד קצת.

אך על פי הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה שהם מפרסמים היום (חמישי), השכר הממוצע בישראל לעובד שכיר במדינה עבר את ה- תשע אלף שקל ברוטו חודשי, ויוצא ב2.9 אחוזים יותר משנה אשתקד.

נתון זה נרשם בשירותי ניהול ותמיכה, שם שכר לחודש מגיע קרוב ל- 5 אלף שקל, בשירותים פיננסיים השכר מגיע לששה עשר אלף שקל שזה עליה של 6.3 אחוז, ושירותי הבריאות וסיעוד שם יש עליה של ששה אחוזים והשכר הוא 8 אלף שקלים.

אך בכל זאת ירידה מסתמנת בענף החקלאות ירידה של 3 אחוזים והשכר לחודש עומד על 5,800 שקל, המינהל הציבורי יורד ב- 3 אחוזים, עובדי החשמל ומים ירידה של 2,6 אחוזים ל-שבע עשרה אלף שקלים.
עוד עולה כי המשרות הבכירות ביותר זה בתחום החינוך ותחום המסחר בעסקים שם מועסקים מעל 400 אלף שכירים,לעומת זה בענף התשתיות ובריאות ישנם מעל 300 אלף שכירי מדינה.

הנתון הנמוך ביותר הוא של ענף הכריה והחציבה של מאגרי הגז וחשמל ומים, אשר בענף הכריה ישנם רק 4000 עובדים והשכר ברוטו לחודש הוא קרוב לעשרים ושבע אלף שקלים. ובענף חשמל ומים השכר הממוצע עומד על שבע עשרה אלף שקל וישנם כ-40 אלף עובדים.

בשירותי האירוח והאוכל,הניהול והתמיכה נרשם השכר הנמוך ביותר, עם קצת יותר מארבעת אלפים שקל לחודש, כאשר באירוח ואוכל ישנם כ-177 אלף עובדים, ובניהול ותמיכה ישנם 267 אלף עובדים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.