הם לא חרדים! / אביגדור רבינוביץ'

ההתנהגות הברוטאלית בישיבה לצד ההפגנות האלימות ברחבי הארץ הוכיחו לכולם – הם לא חרדים. אביגדור רבינוביץ בטור נוקב על האלימות המתפרצת מתוככי ישיבת פוניבז'

והימים הם ימי בשורה. בשורה כואבת וקשה, אבל בשורה משמעותית לכולנו.

בשנים האחרונות, קוטלג הציבור החרדי על בסיס צבע החולצה של האדם או לפי המכשיר הטרף שבכיסו, לא עלינו. בשאלת "מיהו חרדי" נפלו צעירי הצאן החרדים, שיצאו לפרנס את ביתם או שמא, חלילה וחס, הלכו ללמוד באקדמיה בכדי להתפרנס בכבוד בעתיד, הם נדחקו אל שולי המחנה, כי הרי הם כבר לא חרדים.

מצאו להם גם שמות וכינויי גנאי- "החרדק"ים", "חרדים חדשים" ועוד אי אילו המצאות, שבעצם, באו להפקיע את היותם, היותנו- חרדים. אבל לא עוד. מי שצפה במראות הזוועה במשך השבוע האחרון, צריך לדעת – כי הם לא חרדים!

השבוע, זה השתנה.

וצריך לצעוק על כך, להוקיע, להזדעזע. כיצד קבוצה מתוכנו, שנחשבת לאליטת הציבור, מסוגלת לעשות את הדברים הנוראים הללו?

הרי ברור לכולם ש-הם- לא חרדים. מראות הזוועה שנראו בהיכל ישיבת פוניבז' וההפגנות האלימות ברחבי הארץ, מוכיחות לכולם, כי דווקא, הם- לא חרדים.

כי מי שזורק סטנדר באמצע בית מדרש רק בגלל ש"החזן" לא מתאים לו, הוא לא חרדי.

ומי שמבזה תלמידי חכמים ברבים, מכה ומשפיל אותם, הוא לא חרדי.

ואדם ששופך על אדם אחר (ואין זה משנה מאיזה פלג הוא), מים רותחים, משפריץ גז מדמיע וגורם לסבל רק כי הוא נמנה מקבוצת "המחבלים" או "השונאים", הוא לא חרדי.

הגורם לחילול השם נורא ברחובות העיר, בהפגנות אלימות, בהשחתת "מה שבא ליד", הוא לא חרדי.

ומי שראה את חדרי ישיבת פוניבז', מראות שאפילו במלחמת "צוק איתן" לא ראינו, וקירות שבורים שאינם מדמות כהוא זה מעשה ידי אדם, מבין, שהאנשים האלה לא חרדים.

כי אנחנו, יחד, מבינים שבתוכנו קמה לה קבוצה קיצונית, אלימה, מטורפת. ואת הקבוצה הזאת יש להוקיע בכל דרך אפשרית. עלינו להוכיח מיהם אוהבי ה', מקיימי מצוותיו ומתדבקים במידותיו, כי דרך ארץ קדמה לתורה.

החרדים האמיתיים, יכולים, כעת, לשאת בגאון את מאמר חז"ל: "יפה תלמוד תורה עם דרך ארץ, שיגיעת שניהם משכחת עוון".

6 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. הבעיה אביגדור: שמי שהולך להיות גדול הדור הבא [העתידי] ראש ישיבת פוניבז -שונאים מחריש בעקביות מול תלמידיו ,ומזמן יכל לעצור אותם, מה גם שלפי המתפרסם נכדיהם של הרבנים והמשפחות החשובות הם הפעילים האלימים ביותר ,וכאן נשאלת השאלת מדוע סבא ואבא והדוד שליט"א לא מוחים בהם???

  יוסקה |
  הגב
 2. מיהו חרדי…

  שמעתי "ציבור" ראשי תיבות צדיקים בינונים ורשעים – מקור איני יודע
  אבל זה מה שקורה ל'ציבור' החרדי – הוא נהיה ציבור על כל המשמעות
  ואגב..
  הם חרדים בהחלט
  כי חרדי זה מי שחובש כיפה שחורה ותו לא …

  רצדפ |
  הגב
  • לא כל חובש כיפה שחורה….. נקרא בשם חרדי/ת…. אפשר אולי לקרוא לו דתי/ה אם מקפיד/ה על שמירת תורה ומצוות כמו שצריך….. חרדי נקרא רק מי שחרד ונלחם במסירות נפש למען קיום הדת ללא כל שנוי ממסורת הדורות, בפרט לא לשנות הצניעות!!!….

   משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
   הגב
 3. החרד"ק אביגדור רבינוביץ
  אתה כבר לא מכיר את הציבור החרדי מזמן ואתה לא יכול בכלל להבין ולומר מי הוא חרדי ומי לא
  לך תתעסק בעיסוקיך ואל תטיף מוסר לציבור קדוש ויקר אשר הוגה בתורה הקדושה יוןמם ולילה ונלחם על יסודי היהדות וגם עם יש לך ביקורת על הצורה שנעשים ההפגנות אתה לא פונקציה כדי לדון בענין וכבר היה כן לעולמים שהיו מתוככי הציבור שנהגו באלימות ולא אירע דבר. ובודאי שלא ראוי לנהוג כך וגם זה אסור ע"פ התורה אבל מכאן ועד לשפוט מי הוא חרדי ומי לא, זה רחוק מכך. בכל הציבור החרדי יש אנשים שמדברים לשה"ר ורכילות ועוד הרבה עבירות שהציבור לא נזהר בהם ובפרט כאשר יש מריבה שא"א לדון אף אחד עד שנגיע למקומו. ומה שציטטת בהתחלה לגבי מחזיקי האייפונים אכן זה ממש נכון שמי שמחזיק אייפון ומגביר את יצריו בפשיעה הרי הוא חילוני לכל דבר ועל זה צריך להילחם. אז אנה ממך אם אתה רוצה לחזור התשובה ולהביע את דעותיך אז תזרוק את האייפון שלך ותקבל הדרכה מהציבור החרדי איך אתה יכול להיות חרדי.

  גודי סילמן |
  הגב
  • יצור משונה המגיב הזה. לא ברור אם הוא חרדי או לא אבל בהחלט אדם מפגר.

   משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
   הגב
 4. כל אלה על ראש הרבנים.
  הם אלה שהקימו את הדור הזה עם טמטמת הדת שלהם. איסורים שמוציאים את השד מהבקבוק.

  חיה |
  הגב