"הם פוגעים אנושות בעולם התורה"- ח"כ גפני וח"כ כהן על האפלייה הזועקת בין עולם הישיבות החרדי לסרוג

היום (ג'), תתכנס הוועדה לביקורת המדינה לדיון בנושא אפליה תקציבית ופוליטית בעולם הישיבות, בניגוד לחוק.

לוועדה הגיש קובלנה ח"כ משה גפני, על מנת לדון בנושא הצורם כל כך.

במכתב ששיגר ח"כ משה גפני ליו"ר וועדת ביקרת המדינה, ח"כ אמנון כהן מש"ס, כתב גפני:
"התקציב שהוגש לכנסת על ידי הממשלה, שיקף מדיניות של חיסול תקציבי לעולם התורה… קיצוץ זה מכאיב בעיקר בשל הניתוק שהוא משדר ממורשת העם היהודי שזכות קיומו ההיסטורית נשמרה על ידי לימוד התורה המשותף בכל פזורותיו".
גפני מלין על חברי הבית היהודי שתמכו בצעד זה "באופן מקומם מפלגת הבית היהודי, המגדירה עצמה כמפלגה דתית הצביעה בעד התקציב ואף הוסיפה חטא על פשע ביצירת אפליה…התקציב הנותר לא מחולק בשווה בין כלל תלמידי הישיבות, אלא מחולק בשונה ללומד תורה מסוג סרוג לעומת רעהו".

ח"כ אמנון כהן התראיין היום, בקול ברמה ואמר בנושא:
"כמדינה יהודית, עלינו לחזק את עולם התורה ולהבין את ערכה של תורה ולומדיה.
בממשלה החדשה היה קיצוץ בקירוב של 45% באגף למוסדות תורניים, בפועל בחור ישיבה מקבל היום, 240ש"ח אברך 432 ש"ח, בחורי הציונות הדתי וישיבות ההסדר מתחילים ב672 ש"ח- ומגיעים עד ל 1650 ₪.

זוהי אפליה בונה ומובנית ויש כאן כפל תמיכות, גם ממשרד החינוך וגם בעקיפין דרך משרד הביטחון, מצד אחד מעלים באלפי שקלים צד אחד, מצד שני פוגעים באלה שתורתם אומנתם.
לכן ראיתי לנכון לזמן את הדיון ביחד עם מבקר המדינה וזומנו כל הנוגעים בדבר. עיננו לא צרה שמחזקים צד אחד, אבל שלא יפגעו באופן אנוש צד השני" אמר כהן.

כהן הוסיף "נבקש ממבקר המדינה להיכנס לקרבי הנושא. משרד המשפטים יבדוק גם מבחינה משפטית, האם אין כפל תמיכות. ונדאג גם שיחזירו לאלתר, את כל הקיצוצים הדרסטיים שהורדו.
הבית היהודי הבטיח אבל בפועל אין כלום. מצב עולם התורה במצב קשה, גם הורידו את התמיכה וגם את הקיצבאות והמצב נורא".

ח"כ אמנון כהן המשיך וקבע: "הם פגעו אנושות בעולם הישיבות וכל יום הם מעבירים חוקים שש"ס במשך שנים שמרה על הגחלת והם ביד אחת עם שונאי הדת.
הם דאגו רק לשמור על ישיבות השייכות אליהם והכול באופן לא פרופורציונלי. אני מקווה שכל יום הממשלה הזאת מתקרבת לקיצה. ממשלה זו עושה נזקים ארוכי טווח, למשך עשרות שנים".
לסיום אמר כהן "צדקו גדולי הדור שהכריזו עליהם בכל מיני ביטויים, שאז תקפו אותם, אבל האמת יוצאת לאור, וגדולי ישראל צדקו, ומי שפוגע בעולם התורה רק יינזק".

כאמור, היום הדיון החשוב בוועדה לביקורת המדינה.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. העולם התורה לא בסדר

  אנו צריכים להפסיק להפריע לגדולי ישראל מלימוד התורה שלהם, ובפרט מהפאליטיק של הבחירות בא”י, שבענין זה העסקנים מקיימים “פני הדור כפני הכלב”

  היום כבר הגענו למצב שזה לא קורה ברוסיה ולא במדינות של ערביים אלא כאן בארה”ק אצל בני תורה, כל השנים נלחמנו נגד החופשיים הכופרים השולטים, שהם בעל כרחינו רצו לפגוע בתורתנו הקדושה, ועכשיו העסקנים עושים מעשה זמרי וכו’.

  העסקנים הקשורים לגדיילים גוזרים עוד ועוד גזירות על עולם התורה, ובפרט על אבריכי הכוללים. מהרסייך ומחריבייך ממך ייצאו – מי היה מאמין שיהודים בלבוש חריידי, הם שיגזרו על עקירת התורה בארץ ישראל? האברכים הבני תיירה נאנקים תחת עול הגזירות של העסקנים! כוחות הטומאה והרשע של העסקנים נמצאים במלחמה נוראה כנגד עולם התורה.

  לצערינו יש גזירה נוראה על אלה שהצביעו "עץ", הכוללים, מוסדות התורה, החינוך הטהור. במצב של עקירת הדת, הוא יום יום. המצב נורא!!! התפרסם מאמר של הרב שטיינמן שבו הרב שליט”א אומר, שהוא לעולם לא זרק בן ישיבה, ועכשיו הם רוצים לזרוק אלפים מישיבות וכוללים? גזירת שמד ממש.

  ואם יש כאלו שמוחים על כבוד התורה, אומרים להם, מי בקש מהם למחות, תישבו בבית בשתיקה, ואלו שמבינים ואמרים כך ה”ז מפני שחסר להם את “לב היהודי”, חסר להם לב והרגשה לאבינו שבשמים, כי אילו היה להם קצת הרגשה יהודית, היו לפחות מבינים את זה שכן אכפת לאלו על כבוד שמים שמתחללת, ועל העבירה החמורה שנעשית שגורם צער נורא בשמים וצער נורא להשכינה הק’.

  אם רוצים לבחון ח”ו נפטר אם הוא עדיין חי, אז תוחבים לו מחט, ורואים אם הוא נזדעזע אז רואים שהוא חי, ואם לא אז יודעים שהוא לא חי, יהודי שיש לו קדושה, הוא מתרגש, בפרט כשעוקצים בו עם מחט, זה מה שבוחנים היום, אם היהדות של היהודי עדיין חי בלבו הוא יהודי. כל יהודי צריך לדעת שבוחנים אותו פשוט, לא רק אם הוא צדיק או רשע, צדיק או בינוני, איזה מדרגה הוא, אלא אם הוא יהודי או לא, אם יש לו בכלל עדיין זיק של יהדות בתוכו, זה המבחן היום, וזה ברור מאוד.

  כתוב בזוה”ק שכשיגיע המשיח רשעי ישראל (לכאורה הם העסקנים) יצטרפו יחד עם רשעי אומות העולם וילחמו יחד נגד המשיח, איך יהיה דבר כזה? אבל זה מה שקורה היום, לצערנו שמצטרפים בנ”א שהם בלבם רשעים שלמים עם הכופרים החפשיים, שהם דינם כגוים, ומצטרפים אתם ללחום נגד המשיח, כלומר נגד הגאולה השלימה, ואין תמיהה כבר אם יגיע המשיח שימשיכו ללחום נגדו, ועוד יאמרו זה שנלחמים נגדו הוא קידוש ד’, זה פשוט מאוד.

  היום כבר מראים לנו מהשמים התמונה מה שעומד להיות כשיגיע המשיח בקרוב, וזה צריך להפחיד אותנו, כ”א צריך לפחד על עצמו, איפה הוא עומד, מי יודע? לפני שיגיע המשיח הבירור יהיה, בין האמת לשקר, הבירור הוא אחרת ממה שאנחנו מבינים אותה כי עיקר הבירור יהיה על הלבבות איפה לבו של כל אחד ואחד.

  בישעי’ יש הרבה פסוקים שמדבר על הזמן שיהיה לפני הגאו”ש באחרית הימים, כתוב בישעי’ (ג’ י”ד) “ד’ בּמִשׁפּט יָבוֹא עִם זִקְנֵי עַמּוֹ וְשׂרָיו וגו’ ופרש”י על שהיה להם למחות, וע”ז אומר הפסוק ד’ יבוא במשפט גדולי הדורות על שלא מיחו בעם בכל מה שקורה.

  חז”ל אומרים, “עשה לך רב” לא אמרו “עשה לך עסקן” שהוא, שקרן חומד ממון וכבוד וכו’ ועל העסקנים האלו שהם מבני קרח (גם קרח היה ת"ח ומנושאי הארון) אמר דוד המלך “אין אלוקים לנגד עיניו”. לזכור ש “ד’ יבקש את נרדף”. תעשו העתק הדבק ותראו שהתפרסם מאמר של הרב שטיינמן בכיכר השבת שבו הרב שליט”א אומר, שהוא לעולם לא זרק בן ישיבה, ועכשיו רוצים לזרוק אלפים מישיבות וכוללים? גזירת שמד ממש!!! ברור שזה טריק מהעסקנים מבני ברק (שהם חברי הערב רב) ולא ח”ו מהרבנים.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב