הפגיעה בגר"י רוזן: "הם תוקפים אותך אבל מתכוונים לפגוע ברב שטיינמן"(וידאו)

הפגיעה בראש ישיבת 'אור ישראל': ראש ישיבת 'סלבודקא' וחבר ה'מועצת' הגרמ"ה הירש לרב רוזן: "הרב שטיינמן שלח אותך לבדוק שהניסוח של תיקון חוק הגיוס הוא בצורה שגדולי הדור רוצים שיהיה מנוסח, אתה ידא אריכתא שלו, הצלתם את עולם הישיבות מגזירה נוראה". היום: הגראי"ל שטיינמן יכריע האם לקיים עצרת מחאה בעקבות הפגיעה

הפגיעה בראש ישיבת 'אור ישראל': ראשי ישיבות ורבנים ממשיכים לחזק את הגאון רבי יגאל רוזן לאחר שספג מתקפה אלימה על ידי קיצוניים המזוהים ככל הנראה עם קבוצת 'הפלג הירושלמי' שריססו בפתח ביתו כתובות נאצה בפעם השנייה בתוך כחודש.

לאחר שנחשף כאן אמש לראשונה על ביקורו של הגאון רבי יעקב אדלשטיין לביקור חיזוק במעונו של הגר"י רוזן אמש, ל'קוקר' נודע כי ראש ישיבת 'סלבודקא', הגאון רבי משה הלל הירש, הרים הבוקר (ה') שיחת טלפון לרב רוזן ומחה נגד המעשה הנפשע.

ראש ישיבת 'סלבודקא' וחבר מועצת גדולי התורה שוחח ארוכות עם הגר"י רוזן, בדבריו אמר: "הם לא התכוונו לפגוע בך אלא בגדולי הדור, הם תוקפים אותך אבל כולם יודעים שהם מתכוונים לגדולי ישראל, כולם יודעים שמרן הרב שטיינמן שלח אותך ואת ידא אריכתא שלו".

הרב הירש הוסיף: "הרב שטיינמן שלח אותך לבדוק שהניסוח של תיקון חוק הגיוס הוא בצורה שגדולי הדור רוצים שיהיה מנוסח, הם פוגעים בך והמטרה שלהם לאחרים, כלל ישראל מוקיר לך טובה גדולי ראשי הישיבות יודעים להעריך את הפעילות שעשיתם, הצלתם את עולם הישיבות מגזירה ועשיתם דברים גדולים מאוד למען עולם התורה". סיים הרב הירש.

https://vimeo.com/153342414

בתוך כך, מתפרסם הבוקר תיעוד מהפגישה שנערכה אמש בבית הגר"י רוזן לשם הגיע הגאון רבי יעקב אדלשטיין: "אני רוצה להגיד לך אשריך שנתפסת על דברי תורה, מישהו אמר שצריך לעשות משהו שלא יעשו עוד פעם דבר כזה. אז אני אמרתי הם שור המועד, שהשתולל ונתן בעיטות, כמו ששוורים אחרים לא יעזרו. לא שייך אין עם מי לדבר. אבל למחות על כבוד התורה זה חייבים למחות".

בהמשך אמר הגר"י רוזן: "מה שהם מפרסמים עליי זה שקר". הגר"י: "הבעיה שבאמריקה מאמינים להם".

הגר"י רוזן: "הבעיה שגם פה יש כאלה שמאמינים להם. זה הכוח של השקר. לשקר יש כוח גדול מאד. פעם סיפרו לי שמרן הרב שטיינמן היה בירושלים אז ביזו אותו, חתכו לו את הצמיגים של האוטו זה היה ממד ביזוי. אז הוא אמר שצריכים לשמוח שעושים בזיון. בזיון גדול זו כזו זכות שזוכים הרבה עולם הבא מזה".

ל'קוקר' נודע כי היום (ה') צפויים להיכנס רבנים והעוסקים במלאה למעונו של מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן להיוועץ עמו בדבר עצרת מחאה על הפגיעה המתמשכת בראשי ישיבות בכלל ובגר"י רוזן בפרט.

4 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. הם תוקפין ומתכוונים לפגוע בסיטרא אחרא

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. הרב אדלשטיין הצדיק מה עם שמוע בין אחיכם? (תרגיעו חברים, מותר לשאול שאלות על אמוראים ותנאים אז גם על הרב אדלשטיין)
  יודעים בוודאות מי עשה זאת? יש עדים? ככה ללא בדיקה, חקירה ודרישה פוסלים אנשים? אבל מה לעשות שהרסן הותר וממזמן והתורה היא רק שלכם בבני ברק. חברה תתעוררו, אין לכם טאבו על ההשקפה והתורה, סיימתם איתנו בני עדות המזרח ואתם לא מסוגלים להתאפק ללא פטרונות על מי שהוא?!? מה קרה? לכו ללמוד.

  שמוע בין אחיכם |
  הגב
 3. יש גבול לביזוי כבוד חכמי ישראל ע"י פושעי הפלג. גדולי הדור החליטו שהם אינם מוכנים לשתוק יותר

  ברנר דונולו |
  הגב