המאבטח חשף: "שרה זרקה את ביבי"

העיתונאי יגאל סרנה טען בעדותו כי שמע את הסיפור על שרה מ"מכר וחבר" ששמע אותו בעצמו מאדם שלישי, שעובד במערך האבטחה של ראש הממשלה. סרנה אימת את המידע מול בכירים בלשכה. {באמצע הכביש}

לפני כחצי שנה, חשף העיתונאי יגאל סרנה בדף הפייסבוק שלו כי ראש הממשלה בנימין נתניהו נזרק בצעקות בשעת לילה מאוחרת ממכוניתו אל כביש 1, משום שרעייתו לא רצתה שיישאר איתה ברכב.

מאז, תבעו בני הזוג את העיתונאי המפורסם בבית המשפט. בעין השביעית  פורסם כי סרנה שמע את הסיפור מ"מכר וחבר" ששמע אותו בעצמו מאדם שלישי, שעובד במערך האבטחה של ראש הממשלה.

בעקבות המידע פירסם סרנה פוסט בעמוד הפייסבוק הפרטי שלו, אשר עורר סערה רבה שבגינה הוגשה נגדו תביעת דיבה על סך כ-280 אלף שקל.

 

בעקבות כך,  בא כוחם של ראש הממשלה ורעייתו, עו"ד יוסי כהן, שאל את עורכי-הדין של סרנה,  אביגדור פלדמן וליאור אפשטיין, מאיפה המקור של המידע שפרסם, וגם פרטים נוספים.

"את המידע מסר לי מכר וחבר, בפגישה בבית-הקפה 'תחתית' בתל-אביב", השיב סרנה בתצהיר מטעמו. "המסר שהועבר אלי הוא שחבר קרוב שלו, המשמש בתפקיד לא זוטר בשיירת האבטחה, מסר בסערת נפש את הפרטים, לרבות ציון דין ודברים בין המאבטחים לתובעת שבו ביקשו למסור לה כי הם אמונים על אבטחת התובע ולא על אבטחתה, ואם אין ברצונה להמשיך בנסיעה הם ידאגו להחזירה לביתה או לכל מקום אחר".

 

סרנה כותב עוד, "התחושה מן הדברים היתה ששגרת האבטחה מופרת, ונפשם של העושים במלאכה נוקעת. מדובר במידע שנפלט מפיו של האיש האמון על שתיקה מאחר והוא כמקצוען מנוסה ומאומן חש מצוקה נפשית כשהוא מוצא את עצמו לתדהמתו נוכח הפרות חוזרות ונשנות של הנחיות הביטחון והאבטחה". הפגישה עם המקור, הוסיף סרנה, התרחשה כמה ימים לפני שפרסם את הסיפור בעמוד הפייסבוק שלו.

סרנה  התייחס למידע האישי וטען,  "פעלתי לאמת את המידע, לרבות בפנייה לאנשי שירות ביטחון שאני מכיר וכן על-ידי בחינת דפוסי ההתנהגות של התובעת כפי שהם עולים בפרסומים וברשתות החברתיות. קיבלתי אישושים רבים להתנהגות בדפוס זה, החוזרת על עצמה, וכן אישורים לגבי קרות האירוע, לרבות ממי שממנו הובאו הדברים, כל אלו כמובן מצד מי שאסור עליהם להעיד ושמם חסוי בידי".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.