המאבק בהשמנה: ליצמן ערך ביקור פתע בבית ספר

אל ליצמן התלווה גם שר החינוך נפתלי בנט. השנים בדקו את הרגלי התזונה במקום ושוחחו עם התלמידים על חשיבות ההקפדה על תזונה בריאה

המלחמה בהשמנה ובג'אנק פוד, עליה הכריז שר הבריאות יעקב ליצמן בחודש האחרון, עוברת לפסים חינוכיים בקרב ילדי ישראל. אתמול (ב') באמצע שיעור אנגלית בכיתה ו' בבית ספר המעפילים בלוד, נכנסו לכיתה במפתיע שר הבריאות יעקב ליצמן ושר החינוך נפתלי בנט, שהגיעו כדי לבדוק את האוכל שמוגש לתלמידים.

כחצי שעה לפני ארוחת הצהריים עמדו שני השרים בשער בית הספר וביקשו להיכנס. היה חשוב לנו לבוא אליכם, לדבר איתכם באופן אישי ולהסביר שאסור לאכול ג'אנק פוד וכדאי לאכול אוכל בריא", אמר לילדים המופתעים שר הבריאות ליצמן. מנהלת בית הספר, מלי פרץ-זריהן, הופתעה לראות את השרים. בנט וליצמן עברו במשך שעה ארוכה בין הכיתות ושוחחו עם התלמידים. "אתם יודעים מהם הנזקים של אכילת מזון מהיר חוץ מהשמנה?", שאל בנט את התלמידים.

"זה יכול לגרום לבעיות בלב", אמר אוהד, אחד התלמידים. "וזה יכול לגרום גם למחלת הסוכרת", הוסיפה איילת. "אם אתם אוכלים דברים משמינים אז השומן נדבק לקצוות של העורקים. אם תמשיכו לאכול המבורגרים ונקניקיות זה עלול לגרום גם להתקף לב", הסביר השר בנט תוך שהוא מצייר לילדים על הלוח את מבנה מערכת הדם.

צילום: יריב כץ
צילום: יריב כץ

"זה לא עניין של זבנג וגמרנו", אמר אתמול ליצמן. לדבריו, צריך להתחיל בגיל צעיר את פעולות ההסברה נגד ההשמנה כדי לגדל דור מודע יותר לנזקי המזון המעובד והמסוכן.

"את הביקור יזם שר החינוך שהחליט ליישם תוכנית לתזונה בריאה גם בבתי ספר ואני שמחתי להצטרף", אמר השר ליצמן. "אני גם שמח על שיתוף הפעולה בין שני המשרדים למען המטרה החשובה הזו. אין ספק שהדבר הזה רק ישפר את בריאות התלמידים בישראל, שנמצאים במקום גבוה באחוזי ההשמנה במדינות המערב".

בנט הוסיף: "כדי להילחם בג'אנק פוד צריך להילחם גם בשדה החינוכי. ילדים צריכים להתרגל לשתות מים ולא מיצים ממותקים. ילדים צריכים להבין שזה בסדר לאכול קוביית שוקולד אבל לא את כל החפיסה". השניים הבטיחו להמשיך ולבצע ביקורות פתע בבתי הספר כדי לבדוק את הקפטריות ואת המזון שמוגש לילדים. החל משנת הלימודים הבאה יהיה אסור למכור בבתי הספר מזון מהיר ומעובד, נקניקיות וקבבים, מזונות עשירים בשומן כמו צ'יפס וחטיפים מלוחים, וכן שתייה מתוקה ומזונות עשירים בסוכר כמו עוגיות, וופלים ושוקולדים.

כזכור, בחודש שעבר יצא שר הבריאות ליצמן במתקפה נגד רשת מקדונלדס ואמר כי "צריך לחנך את הילדים לא לאכול ג'אנק פוד. צריך לא לאכול כל כך הרבה סוכריות. זה נכון לסוכרת וזה נכון ללב. מה שאנחנו הולכים לפעול בשנה הקרובה – זה מניעה וחינוך לתזונה ולבריאות".

צילום: יריב כץ
בנט וליצמן בלוד

ליצמן ובנט בלוד

צילום - יריב כץ

צילום יריב כץ

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.