י-ם: החרדים נגד מיזם אופניים להשכרה

החשש: המיזם יגרום לחילול שבת המוני. חבר מועצת העיר, אליעזר ראוכברגר: "נעשה כל מה שאפשר כדי למנוע את הדבר הזה"

סערות השבת בירושלים לא שוקטות והבוקר מתברר כי הקרב הבא נמצא ממש מעבר לפינה: בגל"צ נחשף כי מיזם חדש להשכרת אופניים בבירה, מיזם אשר אמור לפעול על פי המודל התל-אביבי וצפוי להתפרש באזור מרכז העיר והשכונות הסמוכות, מעורר את התנגדותם של חברי מועצת העיר החרדים, הרואים בו מקור לחילולי שבת המוניים.

ע"פ הפרסום של כתב גל"צ, מיכאל שמש, יושב ראש סיעת יהדות התורה במועצת העיר, אליעזר ראוכברגר, הבהיר כי בכוונת מפלגתו להיאבק במיזם במספר מישורים. "אין שום צל של ספק שאנחנו רואים את זה בחומרה רבה ביותר. אנחנו נעשה כל מה שאפשר כדי למנוע את הדבר הזה. אני יודע שיש כאלה מיזמים בתל אביב ובמקומות אחרים, אבל ירושלים היא לא תל אביב, ירושלים היא עיר קודש – ככה היא צריכה להתנהל, ככה היא צריכה להיות", אמר ראוכברגר.

בסיעות החילוניות, מנגד, זועמים מאוד על עמדת המפלגות החרדיות ומאשימים אותן ב"כפיה". לטענתם, היום היחיד שבו לכולם יש זמן לרכב על אופניים הוא בשבת, מה גם ש – לטענתם – ההתנגדות הזו פוגעת ברווחיות של הפרוייקט ומעמידה את כולו בסכנה.

סגן ראש העיר מסיעת "ירושלמים", תמיר ניר, אמר כי "לא יתכן שיהיה מי שינסה בעקביות לכפות על אחרים את השבת שלו ולנסות להשפיע על איך אנשים אחרים מציינים את השבת שלהם. אנחנו בסיעה נלחמנו ונמשיך להילחם על החופש של כל אוכלוסייה לציין את השבת שלה כדרכה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.