המאבק החדש? בחור ישיבה התייצב ונכלא בכלא 6

מאבק חדש של הפלג הירושלמי? בתחילת השבוע, הגיע לביתו הבחור אביחי חיים ידידים, מישיבת חזון עובדיה שבירושלים ללשכת הגיוס ונכלא בכלא 6 הפרטים המלאים בכתבה

מאבק חדש של הפלג הירושלמי? בתחילת השבוע, הגיע לביתו הבחור אביחי חי  ידידים, מבחירי ישיבת חזון עובדיה שבירושלים (ב'קיבוץ א'), עקב שלא חש בטוב.

ביום שלישי, בשעה 4 לפנות בוקר, דפקו בביתו אנשי המשטרה הצבאית, ועצרו אותו. מביתו נלקח למעצר בקו"ם.

בשעה 6:30, התקשרו הוריו למוקד החירום של 'הועדה להצלת עולם התורה' ומאז נעשית פעילות ענפה לשחרורו, כולל מגעים מול חברי כנסת גורמי שלטון וגורמי הצבא, אך בסופו של דבר נגזר דינו על ידי בית המשפט הצבאי ל20 יום מעצר! ומאז נמצא בחור הישיבה בכלא 6 שבצפון. בבירור עם הוריו של הבחור ובני משפחתו, מתברר כי הבחור התייצב בלשכת הגיוס לכל צווי ההתייצבות, אולם בשלב מסוים הוא קיבל לפתע צו גיוס לביתו, כאשר כבן תורה השקוד על תלמודו הוא כמובן לא הלך להתגייס, וכך הגיע אותו מעצר.

אביו אמר כי הבחור איתן וחזק בדעתו, וכי הוא אינו חושש מהמעצר שרק יוציא אותו מחושל יותר בדעתו וברצונו להשאר בבית ד' כל ימי חייו. הבוקר (חמישי) ערכו ראשי 'הועדה להצלת עולם התורה' דיון חירום, בו נשקלו כל צעדי הפעולה והמחאה, בהתייעצות עם גדולי ישראל שליט"א. בתום הדיון סוכם כי כל דרכי הפעולה והמחאה נמצאות על השולחן.

כצעד ראשון הוחלט לידע את הציבור על מעצרו של הבחור, ולעורר מחאה ציבורית. "לא ייתכן שבימים אלו, במקום לדאוג לבחורים החטופים שלשלומם מתפלל כל עם ישראל, עסוקים בצבא בחטיפת בחורי ישיבה." בוועדה דורשים גם כי כל אותם עסקנים הדוגלים בהתייצבות, ומבטיחים כי כל בחור שמתייצב לא יתקל בבעיות מול הצבא וודאי שלא ייכלא בבית הכלא הצבאי, לדאוג לאותו בחור לפחות לאחר שנעצר. "לפחות עכשיו, כאשר הבחור שנעצר הוא בחור שהתייצב, אנו דורשים שכל אותם עסקנים וגופים יצטרפו למאבק, ובצורה החזקה ביותר". בוועדה מדגישים כי זהו לא המקרה הראשון של מקרים שהגיעו לשולחנם של בחורים שהסתבכו עם שלטונות הצבא למרות שהתייצבו בשלכות הגיוס ככל שנדרש מהם ע"י שלטונות הצבא.

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. "הוא כמובן לא הלך להתגייס, וכך הגיע אותו מעצר". הנה התשובה תעמולה מחבלית

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. מי הבטיח "שערה לא תיפול משערות ראשו של מי שיתייצב" (הרב י"ר).
  ומי אמר "רק תתייצבו והכל יהיה בסדר" (ב רבינוביץ)
  והנה בחור התייצב ונכלא, ומעניין אם הפלג הבני ברקי יעמוד בדיבורו יתעשת ויצא לעזרת מי שהתייצב ועמד בכללים שלהם?!!!

  בני רבינוביץ |
  הגב
 3. בבקשה לאאאא!!!! זה לא הזמן לפילוגים!!!! מתחננת בדמעות!!!!!!

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב