המאבק מאחורי הקלעים של ש"ס נגד סדן

סיכום שבוע פוליטי: גפני פותח עוד חזית, ומדוע לא קיבל את הפשרה של ליצמן? ולמה דרעי צריך לשלוח זר פרחים לאדון סדן? {מאת כתבנו הפוליטי}

השבוע הגורלי של מאבק דגל התורה חלף וכצפוי ח"מ העיר חיפה מיכי אלפר לא מונה לסגן ראש העיר בשכר, מאחורי הקלעים של מאבק "החרדים" למימוש ההסכם הקואלציוני בין ראש העיר יונה יהב לבין סיעת דגל, עומד דווקא מאבק של גפני מול עמיתיו החרדים דרעי וליצמן.

בשעות האחרונות נפגשו השלושה מספר פעמים בכדי להביא את המשבר לסיומו כולם היו חדים שאלפר חייב להתמנות לסגן מסיבה אחת כי זה מה שסוכם בהסכם. ואם זה יופר היום מה יופר מחר?! זו סכנה וחשש לתיבת פנדורה שתפתח בשורה של הפרות הסכמים בערים השונות.

F160530YS12.JPG

(צילום: פלאש 90)

ביום שני השבוע היו אמורים להיפגש השלושה יחד עם ראש העיר יהב ומיכי אלפר בכנסת. אך שעות לפני הפגישה בראיון לרדיו קול חי הסביר יהב בקצה המזלג כמה הוא שונא את אלפר ושאין סיכוי שאלפר יהיה סגנו (גורם בכיר בדגה"ת שח לי השבוע כי לאחרונה פגש את יהב בשכונה החרדית וביקש ממנו דבר מאוד פשוט לתקן את המדרכות בשכונה מהסיבה שעשרה אנשים נופלים שם בכל יום וזה מה שענה לו מר יהב "אם זה חרדים אז שיפלו כמה שיותר").

אם יש אדם שבפוליטיקה בישראל מילה זו מילה אז יהב הוא האיש, ולכן בדיוק ליצמן בידיעתו של דרעי פגש את גפני ביום שלישי בכנסת ואמר לו "עכשיו אתה יודע שאין סיכוי שיתמנה לסגן, בוא נרד מהעץ ונתחשבן בבחירות הקרובות".

גפני שמע את הדברים, הפגישה הסתיימה, ליצמן השר המגשר לעניני משברים ושר הבריאות בפועל שלח מכתב רשמי לגפני בו הציע את הפשרה בשתי אופציות: "או שבליטנטל ימונה לסגן עד סוף הקדנציה ואלפר יכהן בכל הקדנציה הבאה כסגן, או שבליטנטל יפרוש לטובת הבא ברשימה אריה זיסמן".

F131023ASY02.jpg

(צילום:פלאש 90)

ליצמן בעצם הגיש לגפני במגש של כסף סולם לרדת מהעץ, אבל גפני לאחרונה גילה תחביב חדש "לריב", והחליט שלא לקבל את הפשרה. יחד עם חבריו למפלגה ישבו לפגישה ממושכת בכנסת בה בעיקר תקפו את ליצמן "שיעשה פשרות עם עצמו" אמרו.

לבסוף החזיר גפני מכתב לשר הבריאות יעקב ליצמן שם כתב: היום, "כולנו מיכי אלפר", ליצמן כמו דרעי קלט לאן חותר גפני ומיד עשה אחורה פנה וכעת הם משאירים את הסיפור לגפני ולדגל, לריב ולריב.

יונה יהב.jpg

(צילום: פלאש 90)

אך גפני בשלו עומד ופתח מלחמה חזיתית מול יהב וביום רביעי בעיתון הבית יתד נאמן צעקה הכותרת האדומה: ח"כ הרב גפני: עירית חיפה והעומד בראשה אשמים במחדל זיהום האוויר במפרץ חיפה", עכשיו יותר משגפני רוצה שאלפר יהיה סגן כעת הוא רוצה להוכיח לעמיתיו דרעי וליצמן כמה הוא צודק. – בימים הבאים נראה האם ככה הם פני הדברים, או שכמו בכל המלחמות בשבועות האחרונים הוא יצא שוב פיסטוק.

דרעי חייב להודות לרמי סדן: למה?
בוא נתחיל עם זה שדרעי עשה המון דברים טובים למען עם ישראל יותר מהמון מחבריו לממשלה, המשמעותי ביותר זה ההוזלה בתחבורה הציבורית שזה לבד שווה לפחות 4 מנדטים אם לא יותר.

לפני למעלה מחודשיים בערוץ 2 פורסם כי מתנהלת חקירה פלילית נגד השר דרעי – וזה עשה לדרעי ולש״ס לא טוב.

שמעתם את דרעי מדבר בשבועות האחרונים? לא. שמעתם את דרעי מתעמת עם מישהו מהממשלה או מהכנסת? גם לא. וזה לא שלא היה לו על מה, אלא דרעי מפחד, הכל בגלל החקירה.

דרעי.JPG

(צילום: פלאש 90)

ולא, אל תחשבו שאני כבר שפטתי את דרעי או שאני יודע מה יצא מהחקירה. לא שופט ולא עו״ד אנוכי אפילו אני לא חוקר, אבל את המפה הפוליטית אני קורא ורואה שמאז הסקרים, ש״ס בירידה מתמדת, דרעי שאין גדול ממנו שיודע לנצל הזדמנויות שמע את הדברים של מר סדן שאגב לא כל כך כואבים כצעקתם.

אני במקום דרעי הייתי מפטר את יו״ר הדירקטוריונים של ערוץ 2 וערוץ 1, סדן אמר שלמרות שהוא שונא ספרדים וכו׳ שאגב מילים חמורים יותר, אבל אם דרעי ירצה לפטר את כל מי שחושב שדרעי גנב או שונא ספרדים ואת מסעודה משדרות תהיה לו עבודה קשה באמת.

אבל סדן אמר דבר שלמרות הכל הוא חושב שחייבים לסקר אותם בהגיון. דרעי ראה הזדמנות שיכולה להחזיר לכולם את השד העדתי לכותרות ובמקום לדבר על חקירה, ידברו על קיפוח ואפליה. ולכן גם דרעי ילך עד הסוף. או במילים אחרות קמפיין הבחירות לכנסת ה-21 בעיצומו. נאחל בהצלחה למתמודדים.

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. כזה קשקוש ילדותי לא קראתי כאן מעודי.
  ההוזלה בתחבורה הציבורית וזהו .
  כלומר כל ח"כ עלום עשה יותר או לפחות לא גנב.
  ואם כבר ?
  ההוזלה בסך החודשי חסרת משמעות….

  אבי מוזס |
  הגב
 2. ארי המוכשר שלנו ילד מוצלח אוהבים אותך נשמה

  קפלן שאתה מכיר |
  הגב