המאבק מחריף: חרם על 'מגדל'?

מאבק השבת באשדוד נגד פתיחת מתחם הקניות והבילוי 'ביג פאשן' בשבתות עולה שלב: על פי הדיווח ב'דה מרקר' ועדת רבנים של המגזר החרדי מתכוונת להכריז מחר בעיתונות החרדית חרם על חברת מגדל, וזאת משום שלטענתם מגדל משקיעה בחברת ביג המפעילה קניון בשבת באשדוד.

מאבק השבת באשדוד נגד פתיחת מתחם הקניות והבילוי 'ביג פאשן' בשבתות עולה שלב: על פי הדיווח ב'דה מרקר' ועדת רבנים של המגזר החרדי מתכוונת להכריז מחר חרם על חברת מגדל, וזאת משום שלטענתם מגדל משקיעה בחברת ביג המפעילה קניון בשבת באשדוד. החרדים מנהלים מאבק נגד פתיחת קניון האופנה החדש של ביג בשבת ומחרימים את החברה.

מתחם הקניות והבילוי 'ביג פאשן', נפתח לאחרונה בפאתי העיר אשדוד, בעלות של 400 מיליון שקלים, ובו 140 חנויות על פני שישים דונם. לפני כשבועיים ניתן האות לפתיחת המערכה: רבנים מכלל החוגים החרדיים באשדוד ואדמו"רי העיר התכנסו לישיבה ובה הוחלט על שורה של צעדי מחאה, ובין היתר דובר בה על הטלת עיצומים כלכליים על רשת 'ביג', שיפגעו בהכנסותיה.

ב'דה מרקר' דווח כי צוות של ועדת הרבנים באשדוד בחן את חברות הפיננסיות המובילות בהשקעות בביג וקבע כי החברה הראשונה שתוחרם תהיה מגדל. "לרבים מהמגזר החרדי יש פוליסות ביטוח במגדל, ואלה מושקעות במניות ובאיגרות חוב של ביג. מלבד זאת, מגדל מושקעת ב-20% בחברת ביג USA (שאינה קשורה לביג בישראל)", אמר גורם מטעם החרדים באשדוד. "יש מוסדות ענקיים במגזר החרדי שמבוטחים במגדל, כמו החינוך העצמאי, וההוראה תהיה לעבור לחברה שלא מושקעת בביג".

החרם על 'מגדלח' מגיע לאחר שבישיבת הרבנים שהתקיימה בעבר הזהירו הרבנים את חברות הביטוח וקרנות ההון המושקעות בעסקי 'ביג' באחוזים גבוהים, דוגמת חברת 'מגדל' ובנק 'הפועלים', למשוך את השקעתן במיזמי 'ביג' – אחרת יסתכנו בקריסה בשל החרמה. במקביל פורסמה קריאה לציבור לא לקנות באף אחד ממרכזי 'ביג' ברחבי ארץ.

הקריאה מחר ב'המודיע' ו'המבשר' תבהיר כי בעלי פוליסות הביטוח של מגדל משקיעים בפועל בחברות מחללות שבת וזו פעולה האסורה הלכתית, גם אם ההשקעה נעשית בצורה עקיפה. הרבנים מתכוונים לפרסם גם שמות של חברות נוספות שמוקעות במגדל ולהחרים אותם.

במקביל יפורסמו שמותיהן של החברות המושקעות בביג. גורם מטעם החרדים באשדוד טוען כי "הצעד נעשה במתואם עם סוכני ביטוח מובילים הפועלים במגזר החרדי עמם נערכו כבר מספר ישיבות".

ממגדל נמסר בתגובה: "הניסיון לכרוך את מגדל בקמפיין המתנהל נגד מרכז הקניות של ביג באשדוד – נובע מאי ידיעת העובדות. אחזקות המיעוט הלא סחירות של מגדל בנכסי ביג ארה"ב, אינן מקנות לה כל זכות או יכולת השפעה על ניהולה או התנהלותה של חברת ביג ישראל".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. אני עובדת בסכנות לביטוח והמון המון גני ילדים חרדיים מבוטחים בביטוח מגדל אם היו מעבירים חצי מהם למקום אחר היו מקפלים אותם ברגע

    אפרת |
    הגב