מאבק חסר פשרות: רשת תכל'ס של דודי וייסמן ממשיכה להסתבך

המחאה נגד הרשת החדשה "תכ'לס" מגיעה גם לדפי היומונים. עיתון "המודיע" המזוהה עם חסידות גור יוצא בכותרת הראשית שלו הבוקר במתקפה חריפה נגד הרשת. "מרכול תכל'ס הוא גלגול חדש ושינוי השם נוסף של שפע שוק".

המאבק נגד רשת ת'כלס עולה שלב. לאחר שאמש התייצבו מאות חרדים להפגנת מחאה כנגד רשת ת'כלס, הבוקר מתפרסמת כתבה נרחבת בעיתון 'המודיע' כנגד הרשת – תחת הכותרת,"מרכול ת'כלס הוא גלגול חדש ושינוי השם נוסף של שפע שוק".

בכותרת המשנה נכתב: "רבנים ושומרי שבת קוראים לציבור שהשבת יקרה להם להיות מודעים לדבר ולהתנהג בהתאם, מתוך הלב הכואב את קדושת השבת יוצאת הקריאה לכל מי  שרגלי אבותיו עמדו במעמד הר סיני ושמע זכור ושמור למשוך ידו מן הפגיעה בשבת", נכתב בידיעה.

המודיע

מדובר בעליית מדרגה כנגד המאבק נגד הרשת של דודי ויסמן.

בגוף הכתבה נכתב: "בעוד בעלי המרכולים בת"א נאבקים בבבתי המשפט כנגד הרשתות הגדולות, פועלת רשת ת'כלס בשינוי השם בתוככי העיר בני ברק".

כפי שכבר פורסם, אמש (ה') התקיימה מחאה סמוך לסניף הרשת החדשה "תכל'ס" בקריאה שלא לקנות במקום. במקביל, שלטי הפרסום שלה בעיר בני ברק רוססו במילה "שבת".

מאחורי הובלת המאבק עומדים עסקנים חרדים, שטוענים כי מדובר בסך הכול בהסבת שמה של רשת "זול בשפע" שנקלעה לקשיים חמורים בפעילותה במגזר החרדי בעקבות מאבקי השבת שהובלו על ידי גדולי ישראל. המאבקים החלו לאחר שהתברר כי אחד מבעלי השליטה ברשת הוא גם מבעלי הרשת מחללת השבת AM : PM

בדיווח על הקמת הרשת שהופיע בעיתון הכלכלי "דה-מרקר" הסבירו את הצעד בכך שרשת 'מגה קמעונאות' סובלת בשנים האחרונות מקשיים רבים בכלל, ובמגזר החרדי בפרט. בעבר הפעילה מגה את רשת 'שפע שוק' אולם בעקבות החרם שהוכרז ספגה הרשת הפסדים כבדים, מה שגרם לה להחליף את שמה ל'זול בשפע', אולם גם צעד זה לא סייע לרשת להשיב את כוחה ומעמדה בשוק המזון החרדי. רק לשם המחשה: בשנה האחרונה סגרה הרשת חמישה מסניפיה, תוך שהיא מנהלת מו"מ על מכירת שאר הסניפים לרשתות אחרות.

תכל''ס ריסוסים

6 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. תבדקו כמה קונים בקריית ספר בשפע שוק שתבינו כמה חרמות ללא גדולים לא מצליחים

  יודי |
  הגב
  • דווקא ריק שם לגמרי… הסניף שומם והקופאיות משועממות בניגוד לשאר החנויות שבסביבה

   שומר שבת |
   הגב
 2. אין חברה במשק שלא שותפה לחילולי שבת תבדקו באגד בעיריות בכל דבר שזז רק מי שבמוצהר מחלל שבת אבל פה זה חברת בת

  יוסי |
  הגב
 3. אל תיסחפו כולה מדובר בחברה במימון של הרשתות המתחרות ובגור שכביכול מקנאים לרבם
  תפסיקו להיות הרוב הדומם ושפוטים של קומץ כוחניים
  תוכיחו שלא ישתמשו במסווה של דת לניצול ציני של כספכם ובמניעת תחרות הוגנת בציבור החרדי

  צבי |
  הגב
  • במילה אחת
   ע מ ל ק
   לבוא ולקרר עם תירוצים שונים העיקר שלא תצטרך ללכת לקנות במקום אחר.

   בושה וחרפה.

   משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
   הגב