ח"מ דתיים: "לא להיאבק בפתיחת יס-פלנט"

הקרב על השבת: חברי מועצת העיר הדתיים, חנן רובין ואהרון ליבוביץ, מתנגדים למאבק כנגד פתיחת מתחם יס פלנט בשבתות

המאבק של יהדות התורה בירושלים כנגד פתיחת בתי קולנוע בשבתות וחגים נתקל בקשיים:  חברי עיריית ירושלים הדתיים  חנן רובין ואהרון ליבוביץ, מתנגדים למאבק וסבורים כי  "חובה על הדתיים לתמוך בפתיחת מתחם הקולנוע בשבת".

"מי שחשובה לו מדינה יהודית ומי שרוצה לשמור על ירושלים כמקום שאכפת לעם ישראל ממנו חייב להבין שירושלים חייבת להיות מקום שכל יהודי מרגיש בו בבית", אמר הבוקר חנן רובין בראיון לאתר ל'כיפה'. ומיסף "חשוב מאוד שיהיו בה מקומות שמאפשרים בילוי גם בשבת. אם ירושלים תהיה בבעלותו של הציבור הדתי, אז אותו ציבור דתי יהיה חתום על כך שהציבור החילוני בישראל יוותר על העיר. אני קורא לנציגי הציבור השונים לשים את המטרה ששמה ירושלים מעל לכל האינטרסים המגזריים ולאפשר לכלל האוכלוסיות לחיות בה לפי תפיסת עולמם".

בכמתב של חברי המועצה הדתיים לגבי מתחם הקולנוע יס פלנט בירושלים כותבים רובין, הרב ליבוביץ ומאיר תורג'מן, כי "בימים אלה היינו מצפים מנבחרי הציבור לפעול לקירוב לבבות במקום לליבוי היצרים בין המגזרים השונים החיים בעיר תחת הסטטוס קוו, עליו חתומים רוב מוחלט של חברי מועצת העיר בקואליציה רחבה".

 

 

 

"כידוע לכל, מדובר במתחם פרטי לחלוטין הנבנה על שטח פרטי לחלוטין ועל כן אין שום מניעה, לא מבחינת החוק, לא מבחינת הסטטוס קוו ולא משום בחינה אחרת שיפתח בשבת", כותבים חברי המועצה. "צר לנו על הניצול הציני שבוחרים לעשות כמה מחברי המועצה, על ידי אמירות שאינן אמת, שנועדו להטעות את הציבור כאילו חל שינוי בסטטוס קוו הנהוג בעיר מזה שנים".

 

רק אתמול יצא דב קלמנוביץ, יו"ר הבית היהודי בירושלים נגד התכנית  לפתוח את מתחם "יס פלנט", בירושלים, "השבת הינה ערך דתי וחברתי. שמירה על הסטוטוס קוו מספקת מחויבות לשקט בירושלים", אמר קלמנוביץ "הגיע הזמן שהציונות הדתית תגיד את דברה ותילחם על השבת כפי שהיא נלחמת על ארץ ישראל. נאבק על השבת כמו שאנחנו נאבקים על הבתים בבית אל".

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. עוד אח טועה ומבולבל ,שחושב שיש עניין קירוב רחוקים לירושלים על חשבון ויתור קדושת השבת בירושלים …ככה נראים יהודים שומרי תורה ומצווה ללא הכוונה של גדולי התורה על פי הדרך המסורה…..

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. "הרב ליבוביץ'" נשמע כמו "הרב שחר אילן"
  מזרחניק מבולבל קלאסי ביד אחד בעד שמירת שבת ובעין השנייה קורץ לחילונים ומטיף לחרדים נגד "קיצוניות"

  מיקי |
  הגב