המאבק על השבת בירושלים מחריף: "נמכור בשר טריפה"

המאבק על השבת בירושלים, כולם נגד ברקת, בעלי המכולות מודיעים כי ימכרו מוצרי מזון בלתי כשרים, לעומת זאת בעיתונים החרדים מתקפה חריפה נגד חוות הדעת של היועץ המשפטי לפיה תיאכף סגירת המרכולים רק במרכז העיר ולא בכל העיר.

היום (שישי) מתפרסם ב'ידיעות אחרונות' כי בעלי החנויות שעל פי הפירסומים בשבוע האחרון ייסגרו בשבת אומרים כי אם יצטרכו לסגור את החנויות הם מודיעים בפירוש שהם ימכרו בשר טריפה, בשר חזיר ופירות ים במחירי עלות "כדי להראות שאנחנו לא נכנעים".

בגל"צ דווח כי בנוסף לזה מתוכננת בשבת של הפגנה של חילונים השבת ליד ביתו של ראש עיריית ירושלים ניר ברקת. המארגנים קוראים ברשת לציבור: "בשבת באים ללוות מברקת חלב לקפה כי לא הספקנו לקנות לפני שבת".

כזכור בשבוע הזה הודיע ראש העיר ניר ברקת כי הוא מתעתד לאכוף את סגירתם של שמונה מרכולים באיזור מרכז העיר ובאיזורים שונים בירושלים, לפי ההערכות ברקת מנסה 'לפצות' את החרדים על פתיחת מתחם ה'יס פלאנט' שהודיע כי שעריו יישארו פתוחים בשבת.

היועץ המשפטי של העירייה הביע את חוות דעתו בנושא לפיה סגירת המרכולים והחנויות תיאכף רק במרכז העיר, אך לא בשאר שכונות העיר שאינם בעלות רוב חרדי.

בעיתונות החרדית תקפו את ההחלטה קשות, כך ב'המודיע', ב'יתד' וכן ב'המבשר', בעיתונים נכתבו דברים קשים וחריפים כגנד היועה"מ, בין היתר נטען כי "עיריית ירושלים גיבשה מתווה רשמי לחילולי שבת בעיר".

בנוסף לכך בימים הקרובים אמורים האחים אדרי בעלי מתחם 'סינמה סיטי' בירושלים לעתור לבית המשפט על מנת שיאפשר להם להיות פתוחים אף בשבת כדי לאפשר 'תחרות הוגנת', הדבר צפוי להיתקל בקשיים במישור הפוליטי והמשפטי מכיון שה'סינמה סיטי' בנוי על שטח עירוני ולא על שטח פרטי.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.