המאגר שיחשוף את ילדי תימן החטופים

האם תעלומת חטופי תימן בדרך לפתרון? מאגר חדש ופרטי נותן תקווה למשפחות ולילדים המאומצים. צפו בכתבה. [ פריצת דרך?}

משפחות ילדי תימן לא מחכים לחשיפת הפרוטוקולים, והם דורשים להקים מאגר גנטי למשפחות ולמאומצים במטרה להקל על המאמצים לאיחוד משפחות.

עמותת עמר"ם החליטה כי אינה מחכה לממסד, ופתחה במיזם DNA ילאיחוד משפחות בשיתוף חברת iGENEA. "החלטנו שאנחנו פשוט לא מחכים", אומרת נעמה קטיעי, פמיניסטית מזרחית ופעילה בעמר"ם. "הממשלה אומרת 'בואו נדון, נבדוק', ואנחנו יודעים שהדברים האלה לוקחים הרבה שנים. גם לפני 20 שנה הוחלט שיוקם מאגר, וזה לא קרה".

"לאנשים יש חשדנות טבעית לגבי מאגרים כאלה, אך החברה הפרטית הזו מחויבת לסודיות", מרגיעה קטיעי, "אף ארגון ואף מסד לא יוכל לקבל לא את הדגימות ולא את התוצאות". משפחות ומאומצים שלא יהיו מעוניינים להיחשף יוכלו להעביר את הדגימות באנונימיות דרך העמותה, שתעביר אותן בשמה לחברה ואז תעביר את התוצאות לנותני הדגימות. "המאומצים סקרנים, אבל רוצים להיות אלה שבשליטה ולהחליט מתי הם נחשפים ואיך – ואנחנו מבינים את הרגישות הזו", מדגישה קטיעי, "אנחנו רוצים לומר להם שיש דרך לעשות את זה ולשמור על שליטה".

למכון הגנטי מערכת שמתריעה כאשר נמצאה הצלבה בין דגימות. שני הצדדים מקבלים הודעה על ההתאמה ואז מתחיל תהליך יצירת קשר. המערכת יודעת גם לזהות מספר דרגות של קרבת משפחה.

"לקחו לי את התינוק מהידיים – ונעלמו": אמהות של ילדי תימן החטופים נחשפות מול המצלמה.הכתבה המלאה >> http://bit.ly/1TXc6bXAmram – עמר"ם – חטיפת ילדי תימן מזרח ובלקן

‎Posted by ‎חדשות 2‎ on‎ יום שלישי 7 יוני 2016

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.