המאמר האנונימי שמסעיר את הבית הלבן: סגן הנשיא מכחיש

המאמר הנוקב עורר סערה אלא שכל אותם בכירים החשודים בכתיבת המאמר מכחישים מכל וכל כי כתבו את הטור

תדהמה בבית הלבן לאחר פרסום המאמר בטיימס שנכתב על ידי מי שמוגדר על ידי בכיר בממשלו של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ, המאמר הנוקב עורר סערה אלא שכל אותם בכירים החשודים בכתיבת המאמר מכחישים מכל וכל כי כתבו את הטור. נשיא ארה"ב מייק פנס, מזכיר המדינה מייק פומפאו ושר ההגנה ג'יימס מאטיס הכחישו כי כתבו "את הטור נגד הנשיא דונלד טראמפ, שפורסם ב"ניו יורק טיימס". במאמר נטען כי אנשי הממשל מנהלים התנגדות שקטה נגד הנשיא שזוכה בטור לביקורת נוקבת.

"אני בדרך כלל חותם את שמי על מאמרי הדעה שלי", הגיב פנס. "על הטיימס להתבייש וכך גם האדם שכתב את המאמר השקרי, בלתי הגיוני והפחדני הזה. אני מעל מעשים חובבניים שכאלה". לאחר פרסום המאמר החלו לרוץ בבורסת השמות שורה של דמויות אודות הכותב האנונימי. החשד עלה בין היתר כלפי סגן הנשיא שמרבה להשתמש בביטוי "loadstar", משפט שנכתב גם במאמר, ופרשנים רבים מיהרו לחשוד בו.

הנשיא טראמפ הגיב אמש לפרסום המאמר, ואמר: "אתם מאמינים לזה? טור דעה אנונימי ופחדני. אנחנו עושים עבודה נהדרת, הסקרים שלנו נהדרים ואף אחד לא יצליח להתקרב אליי בבחירות 2020 בגלל כל הדברים שהממשל עשה. עשינו יותר ממה שאנשים חשבו שאפשרי תוך פחות משנתיים" הנשיא צייץ לאחר מכן" "הניו יורק טיימס הכושל!", והוסיף ציוץ "בגידה?"

כותב המאמר האנונימי פרסם מאמר נוקב נגד הנשיא תחת הכותרת: "אני חלק מתנועת ההתנגדות לנשיא שנמצאת בתוך הממשל". בהמשך המאמר נכתב: "הנשיא טראמפ לא מבין באופן מלא שבכירים רבים בממשל שלו עובדים בחריצות – מתוך הבית הלבן, על מנת לסכל חלקים מהאג'נדה שהוא מקדם, המשקפת את נטיותיו הגרועות ביותר. אני יודע שהם פועלים כך כי אני אחד מהם" – כך פותח כותב הטור את מאמרו הנוקב. "שורש הבעיה הוא חוסר המוסריות של הנשיא. כל מי שאי פעם עבד איתו יודע שהוא לא מחויב לשום עיקרון שמנחה את קבלת ההחלטות שלו. מהבית הלבן, דרך אגף המבצעים ועד סוכנויות ממשל נוספות – בכירים מודים בשיחות סגורות שהם פשוט לא מאמינים שכך מתנהל המפקד העליון של הצבא. רבים מהם פועלים על מנת לבודד את המבצעים עליהם הם אמונים מגחמותיו של הנשיא".

היבט נוסף לאישיותו של הנשיא מובא במאמר על חיבתו לדיקטטורים ומנהיגים אוטוקרטים כמו ולדימיר פוטין וקים ג'ונג און ובמקביל, הנשיא סירב לגרש סוכני ביון רוסים בתגובה להרעלת המרגל הרוסי סרגיי סקריפל ובתו בבריטניה. הנשיא התלונן במשך שבועות על כך שבכירי הממשל מכריחים אותו להתעמת עם רוסיה והביע תסכול כשארה"ב הטילה סנקציות נוספות על רוסיה אך הצוות לביטחון לאומי התעקש על הפעולות הללו כדי לגרום לרוסיה לקחת אחריות על מעשיה".

"ההתנהגות הבלתי יציבה של הנשיא הייתה הרבה יותר מדאיגה אם לא היו את אותם גיבורים אלמונים בבית הלבן. כמה מהבכירים מוצגים על ידי התקשורת כנבלים אבל מאחורי דלתות סגורות אותם 'נבלים' עשו מאמצים אדירים כדי להשאיר את הרעיונות האלה באגף המערבי של הבית הלבן, אך זה לא תמיד מצליח. זו אולי רק חצי נחמה, אבל האמריקנים צריכים לדעת שיש אנשים מבוגרים בחדר – אנחנו שמים לב לדברים המתרחשים ואנחנו מנסים לעשות את הדבר הנכון גם כשדונלד טראמפ לא מנסה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.