המביט לארץ ותרעד: רעידת אדמה קלה הורגשה בישראל

כשעתיים לפני צאת השבת הורגשה רעידת אדמה קלה ברחבי ישראל, מאילת שבדרום עד ירושלים ואזור גוש דן. לא דווח על נפגעים או נזק.

המביט לארץ ותרעד: כשעתיים לפני צאת השבת  הורגשה רעידת אדמה קלה  ברחבי ישראל, מאילת שבדרום עד ירושלים ואזור גוש דן. לא דווח על נפגעים או נזק.

סמוך לשעה 18:34 הורגשה רעידת האדמה, בעיקר באזור הדרום. על פי המכון הגיאו-פיזי, מדובר ברעש בעוצמה של 5.2 דרגות שהמוקד שלו בסיף סוף, 4 קילומטרים מנואיבה. עומקו של מקור הרעש – כעשרה קילומטרים אל בטן האדמה.

 

על פי מוקד הניטור האירופי- ים תיכוני, דיווחים על רעידות הגיעו גם מהעיר טאבוק שבירדן, ומקהיר ולוקסור שבמצרים. עוד דווח כי בישראל חשו ברעש האדמה בעיקר באילת, באר שבע ובגוש דן.

 

בשיחה עם חדשות 2 Online אמר דובר מד"א זכי הלר כי "אנו מכירים את הפרסומים מהתקשורת אך במוקדים שלנו לא התקבלו קריאות לגבי נפגעים".

 

"ישבנו בבית ופתאום הרגשנו שהכל רועד", סיפר אלעד, תושב הדרום בשיחה עם חדשות 2 זמן קצר לאחר רעש האדמה. "אנחנו רגילים כבר לאירועים ביטחוניים בדרום, אבל רעידת אדמה? כזה דבר עוד לא זכור לי".

 

בדקות שחלפו לאחר הרעידה, התקבלו במשטרת אילת עשרות פניות מתושבים מודאגים שחשו באדמה רועדת. "לעת עתה התקבלו עשרות טלפונים למוקד המשטרה, אך עד כה לא דווח על נזק או נפגעים", אמרו במשטרת אילת. "ניידות שלנו פרוסות ברחבי העיר".

 

רעשי אדמה מסוג זה אינם זרים לעיר אילת: לפני 11 שנים הורגש בעיר רעש אדמה בעוצמה של 5.1 דרגות במיקום מרוחק יותר. בשנת 1995 רעש עוצמתי של 7.1 שמוקדו היה כ-100 קילומטרים דומית לעיר גרם לנזק לעשרות מבנים ולהרס של מלון בעיר.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.