המביט לארץ ותרעד: עיר שלימה נחרבה באיטליה

לפחות 21 נהרגו ברעידת אדמה בעוצמה של 6.2 דרגות שהורגשה לפנות בוקר (רביעי) באיטליה.

כלי התקשורת באיטליה מדווחים כי נזק רב נגרם לבניינים ולתשתיות במספר מוקדים. צפו

לפחות  21 בני אדם נהרגו  ברעידת אדמה בעוצמה של 6.2 דרגות שהורגשה לפנות בוקר (רביעי) באיטליה.

כלי התקשורת באיטליה מדווחים כי נזק רב נגרם לבניינים ולתשתיות במספר מוקדים. ממשרד החוץ נמסר כי לא ידוע על ישראלים במוקדי רעש האדמה.

בעיר אקומולי נהרגו זוג הורים ושני ילדיהם, שנקברו מתחת להריסות, אנשים רבים נקלעו מתחת להריסות בתים שקרסו ברעש החזק. "הכבישים אל העיר ומחוצה לה נחסמו, חצי מהעיר נמחקה", אמר ראש עיריית אמאריצ'ה, אחת הערים שנפגעו, סרג'יו פירוזי. "אנשים נקברו תחת ההריסות, ויש חשש כי גשר עומד לקרוס".

"הרעידה הייתה מאוד חזקה, למרבה המזל לא היו נפגעים בבית שבו אני, אבל הכל זז", סיפרה לרשת CNN התושבת אליאורה רומנדיני, "אומרים לנו להשאר בבית בינתיים. היו רעידות משנה, אז החלטנו ללכת החוצה עם כל האנשים. ראינו את הבניין רועד מבחוץ, זה היה מאוד מפחיד", שיתפה, "הייתי בהלם. ראינו הריסות ואני חוששת שיש מתחת אנשים, הרבה מאוד אנשים בוכים כאן. הכבישים נחסמו ואנשים לא יכולים לנסוע למרכז. אי אפשר להגיע למרכז".

"זה היה כל כך חזק", אמרה לינה מרקנטיני מהעיירה ססלי לסוכנות הידיועת רויטרס, "זה היה נראה כאילו המיטה מטיילת ברחבי החדר בכוחות עצמה". אולגה אורבני מהעיירה שיגנו הסמוכה הוסיפה כי "זה היה נורא, בקירות חרקו וכל הספרים נפלו מהמדפים".

"הדיווחים הם שהכל הרוס", סיפר מריו דל לה לונגה מהצלב האדום, "אין לנו עדיין הערכה של כמות נפגעים, אבל יש נפגעים רבים כי בניינים קרסו. אלו אזורים בין הרים, הרבה מאוד כוחות מגיעים לשם, אבל יש שם בתים מבודדים ואי אפשר להגיע", הוסיף, "זה ייקח הרבה זמן. כרגע אנחנו מנסים להגיע לאזורים המבודדים".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.