המבקר העביר ליועמ"ש את החומרים על מעון ראש הממשלה: "חשש לפלילים"

הדוח על פרשת מחזור הבקבוקים ופרשת רהיטי הגן צפוי להתפרסם חודש בדיוק לפני הבחירות ■ ראש הממשלה: "אנו נתייחס לדוח על הוצאות מעון ראש הממשלה כשיתפרסם – ויוכח שהכול נעשה כדין"

מבקר המדינה יוסף שפירא העביר היום (ב') ליועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין את החומרים הנוגעים לפרשת מחזור הבקבוקים ולפרשת רהיטי הגן במעון ראש הממשלה בנימין נתניהו. ממשרד המבקר נמסר כי החומר שנבדק מעלה חשש לפגיעה בטוהר המידות עד כדי חשש למעשה פלילי. הדוח צפוי להתפרסם ב-17 בפברואר, חודש בדיוק לפני הבחירות. באותו יום צפויים להתפרסם גם דוח על מנהל הכנסת ודוח מעקב על מינהל וכספים בבית הנשיא.

בסוף השבוע דווח כי המבקר מעכב את פרסום הדוח בשל בקשת עורך הדין של משפחת נתניהו, דוד שמרון, עד לאחר הבחירות. בעקבות הדיווחים, הודיע שפירא כי הוא נערך לפרסום הדוח, שבחודש אוגוסט האחרון הועבר נוסח כמעט סופי שלו לראש הממשלה וליועץ המשפטי לממשלה.

אמש שלח וינשטיין מכתב לשפירא ובו ביקש לדעת מתי יקבל את הדוח לידיו. המכתב, שנשלח בתום התייעצות שקיים וינשטיין בלשכתו, מהווה המשך למכתב ששלח המבקר ליועמ"ש לפני למעלה מחצי שנה. לדברי היועמ"ש, בניגוד לטענת המבקר, מאז המכתב הקודם, ביוני 2014, לא הועברו לטיפול היועמ"ש או הפרקליטות חומרים כלשהם מהמבקר בעניין פדיון דמי המיחזור או רהיטי הגן במעון. זאת, על אף הסיכום כי המבקר יעיין במכלול החומר הרלוונטי וככל שיסבור שיש צורך בכך יעביר את הדברים לטיפול היועץ.

פרשת מחזור הבקבוקים נחשפה ביום חמישי האחרון בעיתון "הארץ". על פי הטענות, שרה נתניהו לקחה לכיסה במהלך ארבע השנים האחרונות אלפי שקלים מפדיון של בקבוקים ריקים, רכוש המדינה, אשר הוחזרו בהוראתה לכמה מרכולים בירושלים. כמו כן, דווח כי לפני קרוב לשנתיים השיב הזוג נתניהו למדינה 4,000 שקלים, לפי אומדן של אלף שקלים בשנה.

ראש הממשלה מסר בתגובה: "אנו נתייחס לדוח על הוצאות מעון ראש הממשלה כשיתפרסם – ויוכח שהכול נעשה כדין. ביחס לטענות של מני נפתלי, שאינן כלולות בדוח ההוצאות שיימסר על ידי המבקר, מדובר בשקרים והשמצות של אדם המנסה להוציא כספים מהמדינה שלא כדין תוך כדי הכפשה שקרית בלתי פוסקת של ראש הממשלה ורעייתו. לדוגמה, רהיטי הגן לא נרכשו עבור הבית בקיסריה אלא עבור המעון הרשמי בבלפור, ושם הם נמצאים".

"לאחרונה מתנהל קמפיין תקשורתי מתוזמן ומתוזמר, שנועד להלך אימים על מבקר המדינה והיועץ המשפטי לממשלה, במטרה להפיל את שלטון הליכוד בראשות נתניהו. לא ניתן לקמפיין הפוליטי הזה להסיט את תשומת הלב של הציבור מהנושא המרכזי שעל הפרק – מי ישמור על ביטחון ישראל".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.