המבקר: לא כל אמן רגש הוא גם שחקן

המבקר צפה בקליפ החדש של מוטי שטיינמץ וחזר עם מסקנות | רגש ונשמה כן – משחק לא { מוזיקה}

מוטי שטיינמץ הפך בשנים האחרונות לפס הקול האולטימטיבי שלנו. אין אירוע, מחתונה עד ברית מילה, שהלהיטים שלו לא מהדהדים ברמקולים. ולא בכדי הכריזו מפיקיו כי לא הזמר יקרא שמו מעתה, אלא בעל המנגן, ואמן הרגש. ואכן, קולו מרטיט, נוכחותו עוצמתית, שיריו מלודיים ומשובחים. ואולם אם חשבנו שדי לנו בהופעות מלאות שבן הוא עומד על הבמה ומבצע את מיטב הרפרטואר, החליטו מפיקיו ומקורביו להפיק קליפ, כדי שנוכל להנות לא רק משירתו בקבצי שמע, אלא גם מכל החבילה. ראיה ושמיעה בחדא מחתא, בזמינות מלאה מכל מחשב וסמארטפון כשר למהדרין. ואם ידענו גם ידענו שכישורי הזימרה של שטיינמץ הם העידית של העידית, כישורי המשחק אפעס, איך נאמר- קצת פחות.

הקליף מגיע עם הסינגל החדש שמוציא שטיינמץ בימים אלה : "מודה אני". שיר בסגנון קומזיצי, עם לחן בינוני פלוס, והביצוע של שטיינמץ כמובן שהופך את השיר ללהיט פוטנציאלי שצפוי לפרוץ לחיינו ממש בתקופה הזאת, ויש לי ההרגשה שבבין הזמנים הקרוב הוא יהיה מושר בפי כל קעמפ וקומזיץ אי שם בגליל ובגולן. נחזור לקליפ. בתחילתו נראית השמש זורחת על העיר בני ברק כששטיינמץ מתכונן לצאת לתפילה. הוא יוצא אל הרחוב הבני ברקי השוקק ומפזם לעצמו את השיר "כל זמן שהנשמה בקרבי", תוך כדי שהוא עושה תנועות של השתוקקות לבורא עולם ממש במרכזו של הרחוב. הקליפ נמשך ומציג את שטיינמץ מגיע למכולת ובוחר בקפידה גמבות אדומות ועסיסיות, חוזר הביתה ומכין סלט, ומנהל שיחה עסקית עם מפיקו רובי בנט. לאחר מכן נכנס שטיינמץ לרכב שרד נוצץ שיצא מפוליש שעה לפני, ומשייט בכבישי תל אביב תוך כדי שהוא ממשיך לשורר בלהט דקדושה. לאחר מכן הוא ממשיך לכוילל שם הוא צולל אל תוך הווית אביי ורבא, ואז הולך ומשמח ילדים ועוד ועוד.

בקיצור, אפשר לקרוא לקליפ, הגרסה החרדית של "יום בחיי". מכאן אפשר לעבור לשלב הסיכומים. השיר החדש "מודה אני" הוא מתכון בטוח ללהיט היסטרי שיחרוך את המדיה והרדיו. הביצוע של שטיינמץ משובח, וגם הולך ומשתבח עם השנים. הקליפ , מעניין. גם ציניקן כמוני התעניין בסדר יומו של שטיינמץ, שמוצג לצופים בצורה גרוטסקית אמנם, אבל גרוטסקיות זה אנחנו. אז למה לא.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.