'המבשר' במתקפה על ח"כ שטרן

לאחר שח"כ אלעזר שטר פער פיו במליאת הכנסת כנגד הראשון לציון רבי יצחק יוסף, עיתון המבשר מפרסם מאמר מערכת חריף כנגד ח"כ שטרן. {"ויהיו מלעיבים במלאכי האלקים"}

 

 

כבודו הרם של מרן הגאון רבי עובדיה יוסף זצוק"ל, הראשון לציון ומחדש עטרת תפארת יהדות ספרד, היה ביום אתמול מטרה לחץ־הלעבה בפה נקלה ושפל. כבוד התורה וההלכה אשר עליהם תפארתו של מרן הגר"ע היו למשיסה כשלוע עז חרצובות התלעלע בחרפה והתגלגל בבוז על עולם ההלכה והפסק. הדברים החמורים שנאמרו על ידי ח"כ בסיעת יש עתיד, בהם השתלח בבוטות ובעזות נגד הגאון רבי יצחק יוסף שליט"א, הרב הראשי ובנו של מרן הגר"ע, התקבלו בחרון ובשאט נפש אצל כל מי שתורת אלקים יקרה לו, וכל מי שמכיר ומוקיר את תורתו ומשנתו של מרן הגר"ע זצ"ל.

 

מצערת ומכאיבה קלות הראש בה נוהגים סוררים כגון אלו בפצותם את בית בליעתם נגד כל היקר והקדוש לישראל. אין הם מכירים בכח ההנהגה של גדולי ישראל, והם רואים את עצמם כמי שגם להם יש את הזכות להביע דעה בכל הקשור להנהגת עם ישראל בתורה ובהלכה. בעודם מביעים נאמנות תמוהה ובלתי מסוייגת בבג"צ ובשופטיו אשר משפטים בל ידעום, הרי שככל שהדבר נוגע לתורה, לחוקיה ולערכיה, לדידם הם מבינים ויודעים יותר, ולמצער לא פחות, ממה שיודעים חכמי ולומדי התורה, אלה הלנים בארבע אמותיה באישון כבאורה, הצוללים במים אדירים בעמקי סוגיותיה.

 

גם מי שמחשיב את עצמו כדתי וכשומר תורה למחצה ולשליש ולרביע, אין לו את הזכות להביע דעה בכל הנוגע להנהגת תורתית. העובדה שאותו ח"כ עוטה על קדקדו פיסת בד עגלגלה היא זו שגורמת לו לטעות כי יש לו דבר וחצי דבר עם תורה והלכה. אין זו הפעם הראשונה שהוא מסתולל על דברי תורה ופוגע בפיו בענייני הלכה שאין לו בהם שום שיג ושיח. הוא אמנם מציג חזות נוטרת מסורת, אבל חברותו בסיעת יש עתיד הפוגענית לכל דבר שבקדושה – מלמדת יותר מכל על מחשבותיו ודרכיו. אך בפגיעתו אתמול במורשתו של מרן הגר"ע זצוק"ל – הגדיש את הסאה יתר על המדה.

 

היהדות החרדית, לשדרותיה ולעדותיה, אינה יכולה להסכים להשתלחות מבזה של פוליטיקאים כלפי אישי תורה והלכה. הגאון רבי יצחק יוסף שליט"א, הנאמן למורשתו ההלכתית של אביו הגדול מרן הגאון רבי עובדיה יוסף זצוק"ל, אינו זקוק להסכמה ערכית כל שהיא מכל גוף שלטוני או נציגה. את כוחו בפסק הוא שואב מחכמי התורה ומשומריה. דברי הרהב וההבל שהושמעו אתמול פגעו באביו הגר"ע, הוא אשר הקים עולה של תורה והלכה ביהדות ספרד המעטירה. נוטרי התורה ולומדיה מאמצים את ידי הרה"ר ומעלים שוב על זכרונם את אותו גאון וצדיק אשר האיר שמי ישראל בהלכה.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. זה יאיר לפיד זה הפרצוף האמיתי של יש עתיד עברו את הקווים האדומים וזה האיש שהרבה ישראלים מטומטמים רוצים לבחור בן אדם טיפש עם נציגים טיפשים מהשורה הראשונה

    משה |
    הגב