המגזין ניוזוויק חושף: טכנאי ישראלי הפך למרגל

המגזין האמריקני ניוזוויק חושף על ריגול ישראלי כנגד ארצות הברית: כאשר ביקר סגן נשיא ארצות הברית אל גור בישראל ריגל סוכן של המוסד והתחבא בפתח האוורור בחדר המלון – בישראל מכחישים

סערה חדשה: במגזין האמריקני ניוזוויק נחשף על ריגול ישראלי כנגד ארצות הברית על פי הדיווח  בכיר לשעבר בשירותי המודיעין האמריקניים חשף כי במהלך ביקורו בירושלים של סגן נשיא ארצות הברית אל גור לפני כ-16 שנים ריגל  סוכן של המוסד והתחבא בפתח האוורור בחדר המלון בו שהה. "הוא שמע רעש בפתח האוורור", סיפר, "ואז ראה שמשהו שם זז מבפנים, וראה בחור בפתח האוורור,  גור כחכח בגרונו הבחור חזר לתעלת האוורור.

גורמים בסוכנויות המודיעין האמריקניות ובקונגרס מאשימים כי "ישראל נתפסה במבצעי ריגול אגרסיביים נגד מטרות אמריקניות במשך שנים". לפי הדיווח, "הישראלים ממשיכים – הם פשוט לא נעצרים לעתים קרובות. ישראל מקבלת טיפול בכפפות משי, ואילו אם יפן או הודו היו עושות זאת ברמה הזו, זה היה מזעזע".

השר לענייני מודיעין ויחסים בינלאומיים יובל שטייניץ אמר  בתגובה כי "מתקבל הרושם שמישהו מנסה לחבל בשיתוף הפעולה המודיעיני המעולה בין ארצות הברית לישראל. בכל פגישותיי עם ראשי מערכת המודיעין האמריקנית, ועם הדרג המדיני הממונה עליהם, לא שמעתי טענה אחת על ריגול ישראלי בארצות הברית, אלא רק שבחים על שיתוף הפעולה המודיעיני היוצא מן הכלל. ביום שלישי הקרוב אפגש עם ראש ועדת המודיעין בסנאט ואעמוד על הצורך בהדיפת פרסומים כוזבים מסוג זה", אמר השר שטייניץ.

בכיר המודיעין האמריקני טען בשעתו : "אי אפשר להביך ישראלים. זה פשוט בלתי אפשרי. אתה תופס על חם , והם פשוט ימשכו בכתפיים ויגידו: בסדר, עוד משהו?'".
לטענתם,  "הלובי הישראלי" בבית הנבחרים מוכן לקפוץ לעזרת ישראל בכל רגע ולמחות נגד הטענות של גורמי הביטחון האמריקניים. "תמיד היינו צריכים להיות עדינים במיוחד בכל מה שנוגע לישראל", הם סיפרו.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.