מאמצי האיחוד: הנגיד מבקר בארץ כדי לתווך(הקלטה)

היוזמה לאחדות חרדית: הנגיד הרב שלמה רכניץ הגיע לביקור מיוחד בארץ, במהלכו הוא צפוי להיפגש עם רבנים ופוליטקאים מהמפלגות השונות לצורך קידום מהלך האיחוד של המפלגות החרדיות. הקלטה

המגעים לאיחוד חרדי נמשכים כל העת והבוקר הם מקבלים חיזוק מיוחד בדמות ביקור מיוחד של הנגיד הרב שלמה רכניץ שהגיע לביקור מיוחד בארץ כדי לנסות לקדם את המהלך.

במהלך הביקור צפוי רכניץ להיפגש עם רבנים ועסקנים שונים כדי לנסות ולגשר על הפערים.

סיכויי הצלחת המהלך אינם גבוהים, כאשר לאורך הימים האחרונים הדעות בקרב המפלגות והפוליטיקאים החרדים חלוקות באשר להיתכנות וכדאיות המהלך.

מנגד, גורמים במפלגות החרדיות טוענים כי להתערובות של רכניץ במהלכים יכול להיות משקל רב, זאת על רקע פועלו למען עולם התורה לאורך השנים.

כזכור, אמש מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן ביקר הגראי"ל שטינמן בבית נשיא מועצת חכמי התורה של ש"ס, הגר"ש כהן, היושב שבעה על פטירת אחותו הרבנית חמד ע"ה בשכונת הר נוף בירושלים. בניגוד לפרסומים, השנים לא שוחחו על יומת האחדות.

הפגישה התקיימה בצל המתיחות שנרשמה בין מפלגות ש"ס ו'דגל התורה' לאחר כניסתו של ח"כ אלי ישי להתברך אצל הגראי"ל שטיינמן, בש"ס ראו בכניסתו של ישי כעין תמיכה פומבית וברכת הדרך לח"כ ישי.

מפאת מזג האוויר והסערה שצפויה להתחולל בירושלים החל משעות הערב החליט מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן לצאת אתמול טרום הסערה לירושלים לנחם אצל הגר"ש כהן.

גדולי התורה שוחחו ארוכות בדברי תורה ובענייני דיומא, הגר"ש כהן התבטא במהלך הפגישה: "אלי ישי שנה ופירש". "הוא הפך את הרבנים לזבל". הגראי"ל לא השיב.

מוקדם יותר הגיעו חברי הכנסת של 'דגל התורה' משה גפני, אורי מקלב ויעקב אשר לניחום אבלים אצל הגר"ש כהן.

מבית הגראי"ל נמסר: "מרן ראש הישיבה שליט"א הגיע לנחם את נשיא מועצת חכמי התורה הגאון רבי שלום כהן שליט"א שיושב שבעה על פטירת אחותו ע"ה. הביקור תואם עם אריה דרעי".

בתחילה שוחחו השניים לגבי כהנים מיוחסים ועוד בענין מדברי חז"ל.

לאחר מכן תינה חכם שלום כהן את צערו על צעדו של אלי ישי, וכינה אותו כמי שפרש מהציבור, וכי בצעד זה נגרם ביזוי חכמים, וכי הוא רוצה לפלג את עם ישראל. כן אמר, שמצב זה מסב לו קושי גדול.

מרן שליט"א חיזק אותו והביא דוגמאות מדברי חז"ל, כיצד תמיד היה למנהיגי ישראל קשיים בהנהגת הציבור. מרן חיזק אותו שיזכה להמשיך להנהיג את הציבור.

מגעים ראשונים להחזרתו של דרעי כבר נעשו בבית מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן שהחל להתערב לראשונה בנעשה בש"ס,. "מרן שליט"א מעולם לא תמך במפלגתו של אלי ישי", מסר דוברו הרשמי של מרן ראש הישיבה, בני רבינוביץ'.
רכניץ- מיר (21)
הנגיד שלמה רכניץ נואם. צילום: יונתן פדידה

ראש בראש • שינפלד פלאי ופולק על יוזמת האחדות החרדית למימרן 5.1.15
[alooma ref="29adf9f2974cc50593577badf56812cc.mp3" src="1" autoplay="1" pid="0"]

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.