המדינה היהודית הינה "אשליה אופטית" (וידאו)

בראיון לסדרת הכתבות "השד הדמוגרפי", בערוץ 10 אומר מחבר הספר "הנה ימים באים", יו"ר הכנסת לשעבר אברהם בורג כי : "מדינה ישראלית היא אשליה אופטית, הקו הירוק לא קיים בפועל". {השד הדמוגרפי – צפו בפרק 2}

בשבועות האחרונים גורמים רבים בימין ובשמאל מעריכים כי בתוך כמה שנים תקום מדינה דו-לאומית- כאשר הערביים הולכים ומתרבים השד הדמוגרפי הולך ומאיים על קיומה של ישראל.

בראיון לסדרת הכתבות "השד הדמוגרפי", בערוץ 10 אומר מחבר הספר "הנה ימים באים", יו"ר הכנסת  לשעבר אברהם בורג אומר כי : "מדינה ישראלית היא אשליה אופטית, הקו הירוק לא קיים בפועל". המדינה היהודית הינה "אשליה אופטית". בורג מרחיב  "יש מדינה ששייכת לאזרחיה ויש מדינה שמפלה אותם", הוא אמר, "כיום בין הירדן לים אין רוב יהודי, אין דמוקרטיה ואתה מחסל את האופי היהודי של מדינת ישראל. השילוב של שלושתם ביחד מוליד היעדר ביטחון – אתה כל היום ירא".

צפו בפרק השני המלא – השד הדמוגרפי – באדיבות ערוץ 10

חוקרים מרכזיים של הדמוגרפיה בישראל טוענים כי התגודדות סביב העיר תל אביב והזנחת הפריפריה מהוות סיכון לחזון המדינה היהודית. "תל אביב בשבילי היא איום אסטרטגי על מדינת ישראל, כתופעה. היא גולם שקם על יוצרו", אמר פרופסור ארנון סופר.

לדבריו, "ברגע שהנוער היהודי עוזב את הפריפריה, ישראל הופכת למעשה לעיר-מדינה ללא פריפריה. מדינה יהודית יכולה להיות מוקפת בערבים ולהתקיים? ברור שבמצב כזה היא תיחרב".

לעומתם, בימין קוראים לסיפוח השטח, לטענת עורכת מוסף "דיוקן" בעיתון "מקור ראשון", אורלי גולדקלנג, הבחירה בשטחים היא בחירה ב"מציאות מורכבת". "אנחנו מדברים על לנסות שלא להגיע למדינה דו-לאומית אבל לכבד זכויות", היא מסבירה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.