תשובת המדינה: צריך לפסול את פינדרוס

 המדינה הביעה תמיכה בעמדת בית המשפט המחוזי שפסל את המועמדות של יצחק פינדרוס לראשות העיר אלעד. מחר יתקיים הדיון הדרמטי בבג"ץ

המדינה הגישה היום (ראשון) את תשובתה לבג"ץ בעניין פסילתו של יצחק פינדרוס, בתשובתה היא תומכת בעמדת בית המשפט המחוזי שפסל את המועמדות של יצחק פינדרוס. מחר, יתקיים הדיון המכריע שבסיומו תינתן הכרעה לגבי המשך דרכו במירוץ של מועמד דגל – שס.

בתשובת המדינה נכתב: "המדינה טען כי בהתאם להלכה הפסוקה, דין העתירה להידחות על הסף, בהיעדר עילה להתערבות בפסק דינו של בית משפט לעניינים מנהליים, מאחר ואינו נכנס בגדר אותם מקרים נדירים וחריגים המחייבים את התערבות בית המשפט הנכבד בפסק דינו הסופי של בית המשפט לעניינים מנהלתיים בעתירת בחירות".

המדינה טוענת עוד: "פסק דינו של בית המשפט לעניינים מנהלתיים ניתן לאחר שקיים בחינה עובדתית, ובחן את מכלול נסיבות העניין אשר הובא לפניו ולאחר בחינה זו קבע כי העיר אלעד, שעל ראשותה מבקש העותר להתמודד אינה "מקום מגורו הקבוע" ולפיכך יש לפסול את מועמדותו

העיתונאי יעקב ריבלין, פרסם בטוויטר כי "מדובר בהודעה מפתיעה שכן פקיד הבחירות מטעם המדינה אישר את המועמדות חרף הטענות".יממה לפני הכרעת בג"ץ, גורמים במטה פרוש באלעד סבורים כי בג"ץ יכשיר את פינדרוס כמועמד מטעם דגל – שס לראשות העיר מול ישראל פרוש, במטה פרוש הסבירו כי "העליון בניגוד למחוזי – רואה ערך עליון בקיום בחירות דמוקרטיות". במטה פרוש הדגישו כי "בניגוד להשמצות של מטה דגל – שס – הם לא עומדים מאחורי העתירה אותה הגיש חבר המועצה מטעם הבית היהודי שי נתן ותומכים בקיום בחירות דמוקרטיות".

באם יכשיר בג"ץ את פינדרוס, אזי שהמערכה באלעד הולכת להרקיע שחקים, ואנשי דגל – שס ינצלו את העובדה כי פינדרוס נפסל במחוזי למסע תעמולה בעיר נגד פרוש. גם בדגל התורה אופטימיים לגבי פסיקת בג"ץ, וזה למרות שפינדרוס עצמו הצהיר בדיון כי הוא מתגורר בירושלים ברוב הימים, ורעייתו וילדיו ימשיכו להתגורר בירושלים.

בעניין זה התראיין ד"ר שוקי עמרני לרונן כץ בקול ברמה ואמר כי נושא פסילת מועמדים היה קיים תמיד, "ברוב המקרים הבקשות נפסלות בבגצ בשל הערך שנקרא לבחור ולהבחר". לדבריו צריך להצטער על פסילת מועמדים על רקע טכני זו פגיעה קשה באימון הציבור בדמוקרטיה ובבתי המשפט ולכן הפסילה חייבת להיות רק כשיש פסילה מהותית.
על הפסילות האחרונות אמר – "קראתי את פסילות פינדרוס וקליש והייתי שמח אם ההחלטות יבוטלו בבגצ".

הוא הוסיף: "צריך לעשות שינוי חוקי שהפסילה תהיה רק בנושאים מהותיים ובמקרה טכני שיטילו קנס ולא יפגעו בזכות הבסיסית"

 

 

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. צריך מישהו עובד באלעד לא איש דיבורים

  הוא לא גר באלעד ואין לו מה לחפש כאן בשביל מלחמה הוא מגיע אז שישאר בירושלים הוא באמת בה לשנות את העיר אז שישאר בירושלים איפה שטוב לו ולמשפחתו

  אלעד |
  הגב
 2. המשפטי לא משנה את העובדה שהוא ירושלמי.

  זה לא משנה מה יפסק בסוף זה העלה למודעות שפינדרוס ירושלמי שישאר בירושליים.

  רק אמת! |
  הגב