המדינה מוכרת את חברת תעש מערכות לחברת אלביט בכ-1.9 מיליארד ש"ח

כן הושגה הסכמה על שימור רמות המחירים הנוכחיות ותשלומי התמלוגים של תעש מערכות מול משרד הביטחון.

משרד האוצר הגיע להסכמה עם חברת אלביט על מכירת חברת תעש מערכות, לאחר מספר חודשים של משא ומתן בהובלת החשב הכללי באוצר, רוני חזקיהו, ובהשתתפות רשות החברות הממשלתיות, אגף התקציבים, משרד הביטחון ורשות מקרקעי ישראל.

ההחלטה על הפרטת החברה התקבלה על ידי הממשלה ב23.12.2013. בסופו של הליך תחרותי שניהלה רשות החברות הממשלתיות ב2015 למכירת החברה, נותרה אלביט כמציעה יחידה. וביוני 2017 הסמיכה הועדה למכירת מניות המדינה את החשב הכללי רוני חזקיהו לנהל מו"מ עם אלביט על תנאי המכירה. במסגרת המשא ומתן הגיע החשב הכללי לסיכום עם אלביט, אשר אושר על ידי הועדה, לפיו תימכר החברה בתמורה לסך של כ 1.8 מיליארד ₪, מתוכו סכום של 1.4 מיליארד ₪ ישולם במועד השלמת העסקה והיתרה בשני תשלומים, ב-2020 וב-2022, ועוד 100 מיליון ₪ תלויי תוצאות.

במסגרת המו"מ הגיעו הצדדים להסכמות שונות. כך, בין היתר, התחייבה אלביט לפנות את שטח רמת השרון (פרט לשטח בגודל של 80 דונם), עד ליום 31.12.2023 ומתחמים נוספים.
בנוסף, במסגרת המשא ומתן הושגו הסכמות בנוגע לחופש הפעולה של חברת תומר חברה ממשלתית בע"מ, וזאת בכדי לשמור על התחרות בתחום הפעילות של תומר.

כן הושגה הסכמה על שימור רמות המחירים הנוכחיות ותשלומי התמלוגים של תעש מערכות מול משרד הביטחון.

יצויין, כי העסקה כפופה לקבלת אישור מיזוג מהרשות להגבלים עסקיים וכן אישור השרים בהתאם לצו האינטרסים החיוניים בחברה.

ההסכמות יאפשרו פינוי של מתחם רמת השרון ומתחם טירת הכרמל, באופן שיאפשר פיתוח של עשרות אלפי יחידות דיור בלב אזורי הביקוש, והקמת מפעלים במתחם רמת בקע שבנגב אשר יקדמו את התעסוקה והפיתוח באזור זה. כמו כן מייצרות ההסכמות הגנה על התחרות בין התעשיות הביטחוניות הישראליות, ועל משרד הביטחון כלקוח מרכזי של מוצרי תעש מערכות

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.