המדינה מפנה את מאחז "נתיב האבות"

בהתאם להנחיית הדרג המדיני החלו כוחות הביטחון בהריסת המבנה הבלתי חוקי ב״נתיב האבות״. בפעילות משתתפים כוחות הביטחון במספר מעגלי אחריות ופועלים לפינוי המבנה תוך שמירה על הביטחון החוק והסדר

בהתאם להנחיית הדרג המדיני החלו כוחות הביטחון בהריסת המבנה הבלתי חוקי ב״נתיב האבות״. בפעילות משתתפים כוחות הביטחון במספר מעגלי אחריות ופועלים לפינוי המבנה תוך שמירה על הביטחון החוק והסדר. צעירים רבים הגיעו למקום והחלו להבעיר צמיגים בתגובה לפינוי.

המדינה מיישמת בכך את החלטת בג"ץ, שהתקבלה לפני כחודש, לפיה ייהרסו 17 מבנים במאחז וזאת משום שהם חולשים בחלקם על קרקע פלסטינית.

אחד המבנים הוא נגרייה שתפונה היום בידי כוחות הביטחון ו-16 המבנים האחרים יפונו בהמשך.

תושבי נתיב האבות הגיבו להחלטה: "בג"ץ שוב בחר להתעלם מהתושבים ולא מוכן לבחון את המציאות בשטח ולמרות האבסורד ועוגמת הנפש, החליט שוב להראות כי ידו על העליונה וכי הצדק לא נר לרגליו, ובכח דוחף אותנו למאבק חסר פשרות".

עוד טענו התושבים כי "פסק הדין הוא רוע לב צרוף – בג"ץ ממשיך להיות פוליטי ואכזרי ולהפלות את הציבור היהודי אך כשמדובר בערבים, פעם אחר פעם בג"ץ פוסק לטובתם. אנחנו עומדים המומים מול אזלת היד של הפוליטיקאים וחוסר היכולת שלהם לשלוט במדינה היקרה שלנו. ראש הממשלה שוב מוכיח את היחלשותו מול מצוקה של תושבים ואזרחים במדינת ישראל, הוא ורק הוא יכול לשנות את הגורל כמו שהוא יודע ואנו מחכים ומצפים למוצא פיו ולמתן פתרון מיידי".

ראש המועצה האזורית גוש עציון שלמה נאמן מסר בתגובה לפינוי היום כי "עצוב מאוד שהגענו לרגע המחפיר הזה של אובדן שליטה ושלטון. אומרים לנו שזה הוא שלטון החוק ואנו אומרים שזהו אובדן השלטון והרס החוק. לא רק מבנה תמים יהרס הבוקר בנתיב האבות, גם חוק העם הריבון בארצו ייפגע תחת דין ההרס. לפני 70 שנה בדיוק הכירו אומות העולם בזכותנו להקים מדינת ישראל ובו ביום גוש עציון נכנס לקרב האחרון שלו – הקרב על ירושלים. הגיעה תורה של ממשלת ישראל להכיר בעובדת שלטון ישראל בכל חבלי הארץ ואין מתאים מגוש עציון שהולך בנתיב אבותיו להתחיל את הצד ההסטורי הזה של החלת הריבונות".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.