המדינה קשרה בין התאבדות ברכה לפרשת הרב פינטו – וחזרה בה

למרות החזרה, פרקליטי הרב הגישו תלונה נגד פרקליט המדינה, שי ניצן, לנציבת הביקורת על הפרקליטות {פרקליטי הרב זועמים}

לפני 3 שבועות דחתה ועדת השחרורים של השב"ס את בקשתו של הרב יאשיהו פינטו להשתחרר ממאסר בשל מצבו הרפואי הירוד. הבוקר חושף העיתונאי יקי אדמקר באתר 'וואלה!' קטעים מפרוטוקול הדיון מהם עולה כי במהלכו קשרה התביעה בין התאבדותו של תנ"צ אפרים ברכה לפרשת הרב פינטו.

ע"פ הפרסום, עו"ד איריס פיקר מפרקליטות מחוז מרכז טענה כי "יש לדחות את בקשת הרב פינטו משום שיש לקחת בחשבון את עמדתם של נפגעי עבירה שהם בני משפחתו של אפרים ברכה שהתאבד בעקבות הפרשה האומללה".

פרקליטיו של הרב, עו"ד יובל יועז ועו"ד רותם טובול, זעמו על הדברים ופנו ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט בענין תוך שהם טוענים כי מעולם לא הוכח קשר בין הדברים.

"תת-ניצב ברכה בחר לשים קץ לחייו, בנסיבות שאנו תקווה שייחקרו עד תום בידי הרשויות המוסמכות…מרשנו, כמו כל אדם אחר החי בינינו, אינו נושא באחראיות למותו של תת-ניצב ברכה. הפניית אצבע מאשימה באופן כה מכוער כלפי מרשנו, במסגרת דיון בפני מותב שיפוטי, מהווה חציית קווים אדומים מצד התביעה הכללית בהתנהלותה כלפי מרשנו", דברי הפרקליטים.

 בוידאו: הרב פינטו נכנס בשערי בית הכלא

פנייתם לא זכתה למענה ישיר לפי שעה, אולם במהלך דיון בערעור שהגיש הרב פינטו לבית המשפט המחוזי חזרה בה הפרקליטות מהדברים. "אנו מבקשים להצהיר שאין בידנו תשתית ראייתית משפטית שבכוחה לבסס קשר סיבתי בין הפרשיה לבין התאבדותו המצערת של תת ניצב אפרים ברכה…בנסיבות אלה, מוטב היה שהדברים לא ייאמרו. עשינו בירור בעניין והתברר שנעשתה טעות בתום לב. עם זאת, יש קביעה של בית המשפט לגבי יחסי המרות בין העותר לבין אפרים ברכה והעובדה שהסמכות היא רוחנית, אין בה כדי לבסס את הטענה", אמר עורך הדין מטעמה.

פרקליטי הרב פינטו לא התרצו גם מהאמירה הזאת, בעיקר משום שהקשר בין הדברים לא נשלל לחלוטין. בעקבות הדברים הם הגישו תלונה לשופטת הילה גרסטל, נציבת הביקורת על הפרקליטות, נגד פרקליט המדינה שי ניצן. "אמירה זו מקוממת אף יותר מדבריה המופקרים של עו"ד פיקר, שכן זו הפעם דברי נציג הפרקליטות נאמרו – על פי דבריו שלו – לאחר שיקול דעת שנעשה בצמרת הפרקליטות והם משקפים את עמדת המערכת", נכתב בתלונה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.