המדריך לעולים למירון: הדרכים, הכנסת האורחים והעזרה הרפואית. כנסו

לקראת העלייה לציון הרש"בי במירון אתר קוקר עושה לכם סדר בכל ההכנות ובפעילות של הארגונים השונים

כל הדרכים מובילות

ראשית קרדיט גדול למקלב. עבודות התשתית בכבישים המובילים לציון הרשב"י במירון יצומצמו החל ממחר, יום שישי ט"ז אייר ועד יום שני, י"ט אייר. כך הודיעה חברת 'נתיבי ישראל' (החברה הלאומית לדרכים לשעבר) לח"כ אורי מקלב שפנה בנושא אל מנכ"ל החברה.

"עומסי תנועה כבדים צפויים בימים אלו במיוחד בכבישי הצפון בדרך למירון ובחזרה, כאשר התנועה נמשכת בכל שעות היום והלילה", כתב מקלב במכתבו. על מנת להקל על אלפי הנוסעים לציון הרשב"י במירון, ביקש מקלב להורות על עצירת עבודות התשתית בכבישים המרכזיים בצפון ובצירים המובילים אליהם ממרכז הארץ.

"הערכות של החברה הלאומית לדרכים מראש לעומס הצפוי בצירי התנועה הבינעירוניים תימנע שיבושי תנועה קשים וסבל רב עבור ציבור הנוסעים, ותסייע לעולים להילולת רבי שמעון בר יוחאי להגיע למחוז חפצם ואף לשוב חזרה לבתיהם בצורה נוחה ונעימה", סיכם מקלב את מכתבו.

בתשובה, כאמור, הודיעה החברה על צמצום העבודות בכבישים. "היערכות החברה כוללת הסדרים בטיחותיים שמטרתם לשפר את עומסי התנועה במירון ובדרכים המובילות אליו, תוך תיאום עם אגף התנועה של משטרת ישראל", ציין מיכה קופילובסקי, המשנה למנכ"ל 'נתיבי ישראל' במכתב תשובתו למקלב והוסיף כי "אנו נחדד את חשיבות העניין מול הגורמים המעורבים, על מנת לדאוג להזרמת תנועה מרבית ובאופן המיטבי".

הכנסת אורחים

ומכאן נעבור לנעשה סמוך לציון במוסדות אור הרשב"י במירון השלימו את ההיערכות הסופית לקראת חלוקת האוכל לרבבות, למעמד 'הכנסת ספר תורה' ביום ל"ג בעומר, ולמעמד סיום ספר הזוהר שנלמד בעיון ובמשך השנה ע"י עשרות מקובלים ואנשי שם.

במוסדות אור הרשב"י השלימו את ההיערכות הסופית לקראת חלוקת האוכל לרבבות בשבת הקרובה ובימי ל"ג בעומר בסמוך לציון הרשב"י במירון, אוהלי ענק הוקמו להכנסת אורחים, חדרי תפילה, ואוהלים ללימוד.

השנה; לראשונה בהיסטוריה החליטו במוסדות אור הרשב"י להיענות לבקשת האלפים, ויחלקו גם בליל שבת וביום השבת את ארוחות השבת לאלפים שישהו במירון בשבת ערב ל"ג בעומר. האלפים יוכלו לקבל אוכל מוכן חם וארוז אותו יקחו למקום בו הם שוהים, המטרה היא לאפשר לכל מאן דבעי להנות מסעודות שבת כיד המלך, ללא צורך בהיערכות או הרשמה מראש.

מלבד החלוקה המרכזית בימי ל"ג בעומר באהלי הענק, ביום ל"ג בעומר ייערך מעמד 'הכנסת ספר תורה' – ספר תורה שנכתב ע"פ הכוונות האר"י וסודות הרש"ש לישיבת המקובלים 'אור הרשב"י' במירון.

מדובר בבקשה מיוחדת שהגיעה מרבני ומקובלי ישיבת המקובלים 'אור הרשב"י' במירון לקראת יום ההילולא; להכניס ספר תורה מיוחד שנכתב בקדושה ובטהרה וע"פ הקפדות מיוחדות המופיעות בספרי הקבלה שיוכנס למען חולים או אנשים הזקוקים לישועה.

יצויין כי ביום ל"ג בעומר יערך בישיבת המקובלים 'אור הרשב"י' במירון מעמד סיום ספר הזוהר שנלמד בעיון ובמשך השנה ע"י עשרות מקובלים ואנשי שם שמגיעים ללימודם בסמוך לציון הרשב"י בשעת חצות לילה עד לאחר תפילת שחרית עם הנץ החמה.

חלית נפצעת? עצור בטרם!

חלית? נפצעת? רוצה להיפצע? חס וחלילה, אבל קבלו את ההכנות של טרם – ההדלקות המפורסמות והנהירה ההמונית לציון הרשב"י במירון גורמות לאלפי אנשים לנצל את הזמן לחופשה בצפון. העובדה כי השנה חל ל"ג בעומר במוצאי שבת הגביר עוד יותר את כמות הנופשים בצפון בשבת, כשרבים נשארים עד ליום שני לאור החופשה הארוכה במוסדות החינוך.

במרכז לרפואה דחופה 'טרם' בכרמיאל נערכים בכוחות מתוגברים להעניק שירות מיטבי לרבבות האורחים בצפון, כאשר ההדלקות שצפויות להימשך עד יום שני עלולות לגרום לנפגעי כוויות רבים.

ב'טרם' מבקשים מהציבור לשנן את ההנחיות הנוגעות לפגיעות הנובעות מאש. בראש ובראשונה ממליצים ב'טרם' להרחיק את האדם ממקור האש. בשלב השני יש להזרים מים פושרים על מקום הפגיעה למשך מספר דקות ולאחר מכן לכסות את הכוויה בתחבושות רטובות על מנת למנוע זיהומים. ב'טרם' מדגישים כי אין להוריד בכח בגדים שנדבקו לגוף ואין לפוצץ בשום פנים ואופן שלפוחיות שנגרמו מהכוויה.

מיד לאחר הטיפול הראשוני יש לפנות למרכז רפואי בהקדם, כאשר ב'טרם' כרמיאל נערכים להעניק את הטיפול המקצועי ביותר בזמן הקצר ביותר.

מנכ"ל 'טרם' מר נתן אפלבאום: "ברשת 'טרם' על כל סניפיה אנו נערכים לקראת ל"ג בעומר בכוחות מתוגברים כאשר מידי שנה אנו מטפלים בנפגעי כוויות מההדלקות והמדורות. סניף טרם בכרמיאל נערך אף הוא להעניק את הטיפול המהיר והמקצועי לכל השוהים בהילולת הרשב"י במירון".

*אתר "קוקר" יעביר בשידור חי את חגיגת ל"ג בעומר במירון"

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.