המהדרין הראשונה בשרונה: "קיטשן" הכשרה בתל אביב

חלת בצל בלתי נשכחת, ואסאדו מתקתק: מסעדת בשרים מהדרין נפתחה לראשונה במתחם שרונה, ומבקר המסעדות שלנו בא לדגום אותה. הוא יצא שבע

מתחם שרונה היפה שבתל אביב, היה עד לאחרונה מחוץ לתחום של החרדי הממוצע. נכון, אפשר קצת לטייל, לסייר ואולי ליהנות מיופי המקום הישן שעבר שדרוג והפך לאחד ממוקדי הבילוי המעניינים בתל אביב, אבל ברגע שזה מגיע לשאלת ה"איפה סועדים", זה נעצר. לא הייתה במקום אף מסעדה מהדרין, ויתירה מכך, מנהלי המתחם אפילו נלחמו במקומות שומרי השבת הבודדים שבמתחם.

עד לאחרונה. לא מזמן נפתחה במתחם שרונה מסעדה בשרית בהכשר בד"ץ בית יוסף, שמהווה מוקד משיכה לחרדים מכל הארץ. מדובר במסעדת "קיטשן ביי גרג".  כלומר, מסעדת קיטשן שעל ידי רשת בתי הקפה גרג. אבל אל תטעו: לא מדובר בעוד מסעדה חלבית של "גרג", אלא במסעדה בשרית לחלוטין.

אז בערב חורפי נעים השבוע נסענו לדגום אותה.

ראשית, המבנה עצמו: מבנה "טמפלרי" ישן שעבר שימור והשתדרג לו, ובתוך המבנה כמה חללים לישיבה זוגית או משפחתית (בקומה השניה גם מתחם לאירועים עד 35 איש).

אבל אנחנו בחרנו לשבת בחוץ, בתוך חלל הזכוכית שמחוץ למבנה, כדי לראות את המקום כולו וליהנות לא רק מהאוכל.

איתי, בעלי המסעדה, סיפר לנו שהמסעדה היא ביסטרו ולא מתחפשת להיות מה שהיא לא. היא מיועדת לבילויים, ליציאות. ולכן התפריט שלה גדול ומגוון מאד, כדי שזוג יוכל לשבת בכיף שלו ולהזמין מה שבא לו באותו רגע, ולא מתפריט מצומצם ואליטיסטי של מסעדות מזן אחר.

אנחנו, למודי קרבות שכמונו, החלטנו להשקיע יותר בפרק המנות הראשונות, בו פעמים רבות נמדדת מסעדה. שם היד החופשית והגיוון שולטים.

ואכן, בקיטשן שיחקו אותה ובגדול עם מבחר גדול מאד של מנות ראשונות. אנחנו  הלכנו על: מרק היום (33 ₪), שהיה מרק כתום חם וטוב; פטה כבדי עוף (39 ₪); פסטייה עוף – עלי סיגר ממולאים בעוף ועשבי טיבול (42 ₪), סלט פרגיות ופטריות (57 ₪) – חסות, בצל סגול, עגבניות שרי, עשבי תיבול, חיטה שלמה, פרגיות ופטריות, מוקפצות בצ'ילי, וחלת בצל (36 ₪).

כך הוגש המרק
והנה הוא פתוח

אז ככה: הסיגרים היו מעולים, בסגנון מזרחי משהו; פטה כבדי העוף היה מדויק, לא מתוק מידי (קונפיטורת פירות צמודה נתנה את האופציה) אלא בדיוק מעולה וגם עשוי טוב; הסלט היה טרי, עם אחד הרטבים הטובים והמדויקים שאכלנו, כשהפרגיות הוגשו נעימות ולא רותחות – מה שהיה יכול להרוס את מרקם הירקות הטריים. אבל הכי אהבנו את חלת הבצל, הטובה ביותר שטעמנו עד היום. מדובר במין טבעות בצל מטוגנות להן יחד למין חלה גדולה. חשוב להדגיש שמדובר במנה ענקית ומוגזמת לחלוטין, שבהחלט יכלה להתאים גם לחמישה איש, לא לזוג.

סלט הפרגית המעולה
הסיגרים. נעשים, אגב, בעבודת יד במקום, כמו כל המנות בקיטשן
חלת הבצל המטריפה
פטה הכבד

אחרי שפע המנות הראשונות כבר התמלאנו, ולכן מנה עיקרית לקחנו אחת לשנינו: אסאדו (92 ₪). האסאדו הגיע ככמה נתחים, בסגנון מתקתק, יחד עם פירה קטיפתי ומדויק, והיה גם הוא מעולה.

האסאדו המתקתק

את הארוחה המצוינת סיימנו עם בחירת מנה אחרונה אחת, גם היא משותפת לשנינו, מתוך תפריט רחב למדי של מנות אחרונות: עוגת ביסקוויטים (42 ₪), שהיינו צריכים לצבוט את עצמנו פעמיים ושלוש כדי להאמין שהיא לא חלבית.

עוגת ביסקוויטים. פרווה. מבטיחים

עוד בתפריט הקינוחים: עוגת "גבינה" ופררו רושה, הכל פרווה לחלוטין. פשוט אי אפשר להאמין.

מסעדת קיטשן ביי גרג. כשרות: בד"ץ בית יוסף. כתובת: אלוף דוד אלעזר 24, מתחם שרונה , מתחם שרונה, תל אביב

טלפון: 03-6577736

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.