המהומה הבאה? חיילים במדים יצעדו בשכונות החרדיות של בית שמש

בית שמש שוב סוערת: בעקבות הפרסום ב'וואלה' אמש על כך שהמדינה אישרה לחיילים חרדים להתובב ללא מדים בעיר בשל חשש מהתנכלויות, יוזמים תושבים חילונים צעדת גאווה של חיילים ומילואימניקים בשכונות החרדיות בעיר. חבר המועצה משה שטרית: "אנחנו גרים בעיר ציונית, שגידלה דורות של חיילים, לא יכול להיות שתושבים בעיר שלנו יירדפו בגלל לבישת מדי צה"ל"

בעקבות הפרסומים על האישור שנתן צה"ל לחיילים המשרתים בבית שמש לנוע בלבוש אזרחי מחשש להתנכלויות של קיצונים חרדים, תתקיים בעיר בימים הקרובים צעדת מחאה שתעבור, בין היתר, בשכונות החרדיות של העיר. בצעדה צפויים להשתתף אזרחים לצד חיילים בסדיר ובמילואים.

חבר מועצת העיר בית שמש מטעם הליכוד, משה שטרית, אמר לאתר 'וואלה': קראתי את הכתבה שהתפרסמה בנושא והזדעזעתי. לא הייתי מודע לתופעה". שטרית, שעומד מאחורי יוזמת המצעד, הוסיף: זה נגרם בשל אוזלת יד של המדינה וצה"ל שסיפק פתרון זמני במקום לפתור את הבעיה".

"אנחנו גרים בעיר ציונית, שגידלה דורות של חיילים וקצינים ושכלה מספר לא קטן של בנים ובנות. לא יכול להיות שתושבים בעיר שלנו יירדפו בגלל לבישת מדי צה"ל. מדי צה"ל הם מקור לגאווה ולתפארת. כקצין במילואים אני מזועזע מאופן טיפול הצבא בנושא. איפה רשויות החוק, איפה ההיגיון? זה הפתרון? שהחיילים יסירו את המדים? אנחנו לא יכולים לקבל מציאות כזו" אמר שטרית.

שטרית אף האשים בנושא את ראש העיר הרב אבוטבול, שלדבריו, לא עושה די למיגור התופעה.

כאמור, בימים הקרובים תתקיים צעדת מחאה בשכונות החרדיות בעיר, כשקיים סיכוי גבוה שהיא תביא איתה גל חדש ועכור של שנאה, הסתה ואלימות, בין הקבוצות השונות בעיר.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.