המהלך שישאיר בכלא את ח"כ לשעבר באסל גטאס

ח"כ עודד פורר) יוזם חקיקת בזק שמטרתה למנוע קיצור מאסר או ניכוי שליש לכל אסיר שהיה מעורב בעבירה על חוק המאבק בטרור

ח"כ עודד פורר (ישראל ביתנו) יוזם חקיקת בזק שמטרתה למנוע קיצור מאסר או ניכוי שליש לכל אסיר שהיה מעורב בעבירה על חוק המאבק בטרור, דבר שימנע את קיצור עונשו של חבר הכנסת שהורשע בהברחת ניידים לאסיר ביטחוני.

גטאס, אשר נשפט לשנתיים מאסר ואמור לרצות את עונשו עד ליולי 2019 יוכל להשתחרר כבר בעוד חודשים ספורים אם יבקש לקצר את עונשו, דבר שכבר הודיע שיעשה.

ח"כ עודד פורר: "לאפשר לאסירים ביטחוניים קיצור שליש, דוגמת הרצון לקצר את המאסר לשותף שסייע לרצח הדס מלכא, זה מצעד איוולת שחייבים לעצור בהקדם. בקרוב אולי נראה אסיר בטחוני אחר מצפה לקיצור מאסר – ח"כ לשעבר באסל גטאס, שהורשע בעבירות ביטחוניות חמורות. הוא אינו זכאי לפרס הזה של קיצור שליש, בדומה לכל מחבל אשר יושב בכלא הישראלי.

"אסירים שפשעם נבע משנאה תהומית ממניעים גזעניים ולאומניים אינם אמורים לקבל זכויות יתר כדמות לימודים אקדמאיים וטלוויזיה בכבלים, בדיוק כפי שאינם אמורים להנות מקיצור שליש מעונשם.

"אני מצפה מחבריי לקואליציה שיסייעו בהליך הבזק של הצעת החוק וכך נחסוך מעצמינו את הפארסה של לצפות בעיניים כלות במחבל גטאס משתחרר גם הוא שחרור מוקדם".

שר הביטחון אביגדור ליברמן התומך בחוק אמר כי "לא מתקבל על הדעת שמחבלים מורשעים יהנו מקיצור שליש. זה אבסורד ואסור להשאיר את זה אפילו לשיקול הדעת של ועדות השחרורים"

יש לציין שרק לאחרונה נמנע שחרורו המוקדם של הסייען לרצח הדס מלכא והצעת חוק זו תמנע באופן כללי שחרור בשליש של אסירים ביטחוניים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.