המהפכה בתעריפי המים תכנס לפועל: "חיסכון של כ-1,500 ₪ למשפחה"

לפי החוק החדש תעריף המים הבסיסי למשקי הבית יירד באפריל הקרוב ב־14.5%, בעקבות ביטול מרכיב המע"מ * השר הרב דרעי שהוביל את הרפורמה מהכספים הקואליציוניים של ש"ס אמר: "כפי שקיימנו את ההוזלות בתחבורה הציבורית כך בס"ד אנו מקיימים את ההוזלות במים"

באפריל הקרוב כולנו נשלם פחות בתעריפי המים: חוק המים שעבר השבוע בקריאה שניה ושלישית במליאת הכנסת יביא להוזלה משמעותית בתעריפי המים לכל משקי הבית בישראל. מדובר למעשה ברפורמה מהפכנית אותה הוביל יו"ר ש"ס השר אריה דרעי, כחלק מהבטחת הבחירות של מפלגת ש"ס, ואף מימן אותה מהכספים הקואליציוניים של המפלגה – לא פחות מ-350 מליון שקלים.

לפי החוק החדש שזכה לתמיכת 51 ח"כים וללא מתנגדים, תעריף המים הבסיסי למשקי הבית יירד באפריל הקרוב ב־14.5%, בעקבות ביטול מרכיב המע"מ על תעריף המים לצרכנים פרטיים. לפיכך, יעמוד התעריף על 6.6 שקלים בלבד לקוב מים, לעומת 7.7 שקלים לקוב כיום. בנוסף, החוק החדש מבטל את העיוות בתעריפי המים שהייה נהוג בין הקיבוצים למושבים, כאשר הקיבוצים היו זוכים לתעריפים זולים יותר מאשר המושבים בפריפריה. לפי החוק החדש, ועם אישור מועצת נציבות המים, צפוי להיות מונהג תעריף מים אחיד של 1.81 שקלים לקוב לכל החקלאים.

השר הרב אריה דרעי בירך על הרפורמה שעברה את אישור הכנסת. "כפי שהבטחנו וקיימנו להוריד את המע"מ על מחירי התחבורה הציבורית, כך בס"ד אנחנו מקיימים את ההבטחה להורדת המע"מ בתעריפי המים. התהליך לא היה קל והיה כרוך במאבקים לא פשוטים, אבל עמדנו על כך שגם הרפורמה במים תיושם ותעוגן בחוק, כך שיהיה קשה לשנותו בעתיד".

"ההוזלות במים צפויים לחסוך כ-1,500 ₪ לשנה ויותר עבור משקי הבית בישראל", אמר השר הרב דרעי והוסיף, "מדובר במוצר צריכה בסיסי המהווה תשלום אינטגרלי בכל משפחה, ומשמעותי עבור משפחות נזקקות וברוכות הילדים. אני שמח לתקן את הדבר הזה לאחר 68 שנה ואף להקצות מיליונים מהכספים הקואליציוניים של ש"ס לטובת רווחת הציבור".

בתמונה:

"חיסכון משמעותי עבור משפחות נזקקות". השר הרב דרעי צופה על הכינרת. צילום: יעקב כהן

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.