התכנית של לוין: יותר חרדים במשטרה(הקלטה)

בראיון ל'קול ברמה' הצהיר השר לביטחון פנים הנכנס על רצונו לקדם שילוב מוגבר של חרדים בשורות המשטרה והשב"ס

השר לביטחון פנים החדש, יריב לוין, העניק הבוקר ראיון ראשון לתקשורת החרדית מאז נכנס לתפקיד והתייחס למפר נושאים בוערים, שבמרכזם: הטלטלה המשטרתית, הקרע בין ארדן לנתניהו, יחסי המשטרה והחרדים, המאמצים להרחבת הממשלה ועוד.

בראיון לתכנית 'שמונה עד עשר' ב'קול ברמה' נשאל לוין על עמתו בנוגע לשילוב חרדים במשטרה והצהיר כי בכוונתו לקדם ככל הניתן שילוב שכזה. לוין, הנחשב מקורב מאוד לחכי"ם החרדים, הוסיף: "זה לא סוד שאני שותף להצעת חוק בהובלתו של ח"כ גפני להעדפה של הציבור החרדי בשוק העבוה. ראוי וחשוב שתהיה השתלבות מלאה של שוטרים ואנשי כוחות ביטחון שיבואו מתוך שורות הציבור החרדי. אני מקוה שגם הציבור החרדי יענה לקריאה. הדבר הזה יתרום הן למערכים האלה, הן לציבור החרדי ואין למדינת ישראל כולה".

האזינו לראיון המלא. באדיבות: רדיו 'קול ברמה'
[alooma ref="e7c7600e9db0104a88e6ba398448ba56.mp3" src="1" autoplay="0" pid="0"]

לוין הוסיף כי הוא טרם הספיק לשוחח עם הנציגים החרדיים בענין מאז שהוא נכנס לתפקיד, אולם במו"מ הקואליציוני נתנו כל הצדדים דגש נרחב לסוגיות של תעסוקת חרדים ושילובם בשוק העבודה.

על הטלטלה שעוברת המשטרה בימים אלו אמר לוין: "אני מוכרח לומר שיש פער בין התדמית לבין המצב בפועל. המשטרה סובלת מתדמית פחות טובה ממה שהיא ראויה לה. נמפה את הנושאים שצריכים שימור ואת אלו שצריכים שיפור ונטפל בהם".

לוין גם התייחס לאלימות המשטרתית שתועדה ואמר: "אין מקום לגילויי אלימות כמו בחלק מהמקרים שהתגלו לאחרונה. מצד שני המשטרה מתמודדת עם אירועים לא פשוטים".

באשר למחאה האתיופית אמר לוין: "קיימנו ישיבת ממשלה שהוחלט בה על הקמת ועדת שרים מיוחדת שתטפל בכלל הנושאים הבוערים לעדה האתיופית".

כשנשאל על הקרע בין נתניהו לגלעד ארדן השיב השר לביטחון פנים: "אמרתי מספר רב של פעמים: מקומו של גלעד ארדן בממשלה, יש לו הרבה מאוד מה לתרום, התיק לביטחון פנים שמור לו ואין לי שום פק שזה תיק מכובד… אני אוותר בשבילו על התיק שלי. אמנם בצער, אבל לפעמים צריך להתגבר על השיקול האישי".

לסיום נשאל לוין האם הוא יודע או מעריך שהממשלה תורחב? לוין השיב: "כרגע אין איזה הסכם באופק, אבל אנחנו כל הזמן מדברים עם גורמים שונים הן מישראל ביתנו והן ממפלגות אחרות".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.