המהפכה שעושה הארגון לטיפולים רגשיים בילדים חרדים

מנכ"ל ידידות טורונטו הרב משה שפירא בנאום הפתיחה: "צירפנו השנה עשרות תלמודי תורה לפעילות הפרויקט. מגמת הגידול תמשך לעשרות תלמודי תורה ובתי ספר ברחבי הארץ"

יום העיון השנתי של פרויקט אל הנפש, התקיים השבוע תחת הכותרת "הדרך אל הנפש". במהלך יום העיון התקיימו מגוון הרצאות וסדנאות, על ידי פסיכולוגים ואנשי מקצוע בכירים בתחום החינוך והטיפול הרגשי. בכנס השתתפו מאות מנהלים, מחנכים ואנשי קשר במוסדות המשתתפים בפעילות פרויקט אל הנפש.

יום העיון נפתח בנאומו של הרב משה שפירא מנכ"ל ידידות טורונטו, בו הדגיש את החשיבות הרבה אותה מייחסת העמותה למדידה ומעקב אחר התקדמות תהליכים, על מנת לייצר את האפקט המקסימלי כתוצאה מההשקעה. הרב שפירא ציין כי המקור לעיקרון זה הוא דברי חז"ל המובאים בירושלמי מסכת שקלים, על הפסוק בתהילים "אשרי משכיל אל דל – זה המסתכל במצווה היאך לעשותה" כלומר, דווקא במצוות הצדקה נצרכת מידת החכמה היאך לעשותה. כמו כן, הביע הרב שפירא את שביעות רצונו מהתרחבות הפרויקט בשנה האחרונה בעשרות תלמודי תורה נוספים והודיע כי בכוונת הנהלת העמותה להמשיך במגמת הגידול של הפרויקט.

פרויקט אל הנפש אותו הקימה ומממנת הנהלת ידידות טורונטו, מופעל על ידי אנשי חינוך ומקצוע מהשורה הראשונה ובראשם איש החינוך הוותיק הרב מרדכי פינדרוס. במסגרת הפרויקט מקבלים אלפי הורים סבסוד משמעותי בעלות טיפולים פסיכולוגים ותרפיות וכן מתבצע מעקב אחר השפעת הטיפול על התלמיד.

הפרויקט מופעל במאות תלמודי תורה ובתי ספר ברחבי הארץ ומתייחד בכך שהצוות החינוכי בכל מוסד מוביל ומעורב בהליך הטיפול, החל משלב הזיהוי בצורך לטיפול, דרך המעקב במהלך התהליך ועד אישור על חזרה למסלול וסיום הטיפול.

בסיומו של יום העיון ציינו רבים מהמשתתפים את השינוי המשמעותי שנוצר בתחום הטיפולים הרגשיים ומאפשר פנייה מסובסדת למטפלים מקצועיים ומוכרים בקרב הציבור החרדי, שינוי שהתאפשר בזכות הפעילות המקצועית של פרויקט אל הנפש, המתנהלת בתחום חשוב זה ברגישות, בתבונה בהכוונת גדולי ישראל שליט"א עבור עתידם של ילדי ישראל.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.