המהר״א מסאטמר לרב לנדאו: "לא נכניס את עוף הבראקל"

במכתב מפורט ששיגר האדמו"ר הרב ר׳ אהרון טייטלבוים שליט״א  לרבה של העיר בני ברק הוא מבהיר כי לא יאפשר להכניס את עוף הבראקל לקהילתו

סערת עוף הבראקל לא יורדת מהכותרות: במכתב מפורט ששיגר האדמו"ר הרב ר׳ אהרון טייטלבוים שליט״א  לרבה של העיר בני ברק הוא מבהיר כי לא יאפשר להכניס את עוף הבראקל לקהילתו.

לאחר שבחן יחד עם הרבנים האמונים על הכשרות את העוף, סבור האדמו"ר כי "נראה כי העוף משונה בהרגליו" ומביא מספר טעמים לפסיקתו: "העוף לא כשר בצורתו בקולו ובדרך שבו הוא פורש כנפיים ועף לגבהים שאינם רגילים לעופות מסוגו".

עוד נכתב כיוון שצריכים מסורת לגבי העופות, הוא החליט שלא להכניס את העוף למשחטה, כן הביע תקווה שכך גם ינהגו בארץ ישראל כפי שהמליץ ראש בית הדין הגאון הרב משה שטרנבוך שליט״א.

במכתב מתייחס גם האדמור לגבי העופות שאותם כן אוכלים שלגבי כשרותם התעוררו שאלות על ידי קבוצת ״חזון איש״ בבני ברק שראו בעופות הללו כאיום כשרים ולכן החלו לאכול רק את עוף הבראקל, כפי שפרסמנו, וכותב "כי אין לערער או להוציא לעז על עופות שאותם אכלו אבות אבותנו וכשרותם מסורה לנו".

האדמו״ר הביע ביקורת כלפי העיסוק הרב בין השאר של התקשורת בנושא וכתב: "כי אלו דברים שעומדים ברומו של עולם וצריכים להיות נידונים על שולחנם של גדולי התורה ולא שכל צורב (צעיר) שיש לו עט סופר יעסוק בנושא".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.