מה מותר ומה אסור ללבוש בממלכה הבריטית?

מייגן מארקל הצטרפה למשפחת המלוכה בבריטניה וכבר למדה לשנות את לבושה וללמוד את חוקי בית המלוכה, בעולם שבו החוקים הם חובה לכל מי שנכנסת למשפחה. עם אלו חוקי ארמון בקינגהאם סמדר בנטוב מסכימה ועם אלו לא?

קייט מידלטון הצטרפה לממלכה ממזמן ולמדה את החוקים של הבית, תקציב בלתי מוגבל לקניית בגדים, גישה לארון התכשיטים ועוד.  מייגן מארקל מצטרפת גם היא לבית המלוכה ויש כמה כללי ברזל שאי אפשר לעבור עליהם, מעניינים יותר, מעניינים פחות וקצת משעשעים. צירפתי גם את דעתי עליהם, בשתי מילים.

לק צבעוני – הכי לא!

בנות המלוכה הבריטית מסתובבות אך ורק עם לק בצבע ניוד או בצבע טבעי. מייגן מארקל תצטרך להפרד מהרבה לקים צבעוניים שהיתה רגילה אליהם עד היום.

שמלות – הכי כן!

תמיד אנחנו מסתכלות בתהפעלות על שמלותיה של המלכה ובחירותיה הצבעוניות והנועזות. תמיד יש צבע מעניין לשמלה, קייט עפה השנה על שלל גווני התכלת ולבשה אאוטפיט כחול בהיר, בכמה הזדמנויות. מה למדנו מהצבעים שהמלכה לא המציאה את הרעיון של הצבע, אלא שמדובר באחד מכללי הטקס, הסיבה לכך שהמלכה לובשת צבעים מגוונים היא מתוך הצורך שיראו אותה למרחקים ושתבלוט בתוך קהל ההמונים. "אילו אלבש בז'" צוטטה פעם, "איש לא ידע מי אני".

בצבע כחול
ובתכלת

טיארה – לא לכולן!
כטר יהלומים עדין וקסום יכולות לשים על ראשן רק נשים נשואות, ורק באירועים רשמיים וחגיגיים. הכתר מציין את המעמד הגובה ואף שהיא נשואה והיא אינה מחפשת בעל.

הכתר המלכותי

מעילים – הכי כן!

כבר ראינו על קייט וגם על מייגן את המעיל המכופתר והמהמם שהן לובשות באירועים שונים בעולם, אבל לעולם לא נראה אותן מורידות את המעילים בפומבי. חוקי הממלכה קובעים שהתפשטות פומבית אינה ראויה לליידי.

עם המעיל

תיק קטן – הכי כן!

אף פעם לא ראינו את המלכה בלי תיק קטן ביד, הרי היא לא באמת מחזיקה שם את האייפון שלה או את המפתחות לארמון. התיק הוא בעצם תירוץ לעזוב את המקום שהיא נמצאת בו. ברגע שהיא רוצה לעזוב היא מניחה את התיק על השולחן ותוך כמה דקות היא תפונה משם. וכולם יודעים שברגע שהיא מניחה את התיק המסיבה עומדת להסתיים.

מכנסיים קצרים לילדים – הכי כן!

מזג האוויר הבריטי לא באמת נעים שהילדים הולכים עם מכנסים קצרות וגרבי ברך, מה שמתברר בבחירה האופנתית הזו. שיש ציווי מלמעלה לילדי הממלכה ללבוש מכנסים באורך מלא רק מגיל שמונה ומעלה. זה סימן שהילדים מתקרבים לגיל הבגרות.

מכנס קצר לילד

מחשופים –הכי לא!
בנות המלוכה צריכות ללכת בצניעות ולכן כשהן יוצאות מרכב או מתכופפות על הילדים הם תמיד נראות צנועות וחסודות.

רגליים חשופות  – הכי לא!
מייגן מארקל לא למדה עדיין אבל זה חלק מתהליך שהיא עוברת עד לחתונתה עם הנסיך, בנות המלוכה חייבות לגרוב גרבונים שקופים או בצבע מט.

נעלי פלטפורמה – הכי לא!

אין חוק שאוסר על עקבי פלטפורמה, רק שפשוט המלכה לא אוהבת את הנעליים האלה ולכן כשקייט נועלת נעלי פלטפורמה היא לעולם לא תנעל אותן בסביבת המלכה.

כובע – הכי כן!

טוב אני לא חושבת שראינו אי פעם את המלכה הבריטית ללא כובע, וזה מגיע מעולם הדת כמובן של כיסוי ראש לנשים והצניעות שלהן. מה שקייט לקחה כמה צעדים קדימה עם סגנון הכובעים וקשרה אותם לכל האאוטפיט שהיא לובשת. אי אפשר להתעלם מהסטייל שלה בעיניין השמלות והכובעים.

כפפות – הכי כן!

אין חוקים ואין חובה לעטות כפפות על הידיים אבל אם כבר מחליטים כן לעשות את זה. אז יש חוקים גם פה, עוטים אותם בדרך לאירוע, כשלוחצים ידיים, אבל חייבים להסיר אותם כשיושבים מסביב לשולחן. מסירים אותן אצבע אחר אצבע ומניחים אותם באופן מסויים על הירכיים או מתחת למפית.

עם הכפפות

אנחנו מאחלים לנסיכה החדשה שמצטרפת לממלכה לזכור את כל הכללים ואין ספק שמייגן מארקל תשפיע עלינו השנה כאושיית אופנה חזקה מול קייט מדילטון.

.

 

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. אתר לא דתי

  מפרסמים תמונות לא צנועות, הענין הוא שכנראה אצל אנשי האתר תמונות לא כ"כ צנועות נחשבות מאוד צנועות ודי למבין.

  אדמור ידוע |
  הגב
 2. מאחלים גם לחרדיות להתחזק בצניעות עם כיסוי ראש כובע או מטפחת ובגדים ארוכים

  די לפאות הן הארוכות והן הקצרות שמכשילות ביותר

  יש מה ללמוד גם אנחנו בנות מלכים נסיכות אמיתיות |
  הגב