המודיעין עוקב אחר תכנית החרצופים(וידאו)

באגף המודיעין זוכרים את יום הכיפורים כתזכורת כואבת במיוחד לכישלון במלחמת יום הכיפורים.43 שנה אחרי רוני דניאל יצא לממש את הדופק הלאומי וגילה כי באגף המודיעין עוקבים גם אחר תוכנית החרצופים האירנית . צפו { הצצה לאגף המודיעין}

באגף המודיעין זוכרים את יום הכיפורים כתזכורת כואבת במיוחד לכישלון במלחמת יום הכיפורים.

צפו בכתבה של רוני דניאל באדיבות רשת

תת אלוף דרור שלום, ראש חטיבת מחקר באמ"ן, שומר  שנים תמונה של חטיבת המחקר מאותם הימים. "זו, מבחינתי, תמונת הצניעות", הוא מסביר, "אנשים שם נראים זחוחים קצת, וזה מסמן את התקופה והכשלון המהדהד של אמ"ן".

מלחמת יום הכיפורים נחשבת לקו פרשת המים של המודיעין. "היום אנחנו עושים הכל, אבל הכל, למנוע את החזרה של הטעות", אומר תא"ל שלום, "זו בעצם המשימה של חטיבת המחקר: לחבר את פיסות המידע הקטנות לתמונה אחת שלמה ולהפיץ אותה".

43 שנים אחרי, באגף המודיעין מישמיים הלכה למעשה את המסקנות "בעיתוי הנוכחי, חמאס כנראה לא יהיה מעוניין בהסלמה", מסביר סרן מ' מחטיבת המחקר, "לכן אנחנו מבינים שאם יהיה משהו, זה במסגרת אותם איתותים הדדיים באש – אבל תמיד יש ספק".

בחינה מדוקדקת של אירן שאחרי הסכם הגרעין, וספציפית בדיקה שאירן עומדת בהתחייבויות שלקחה על עצמה במסגרתו. "אנחנו מנסים, בכל אפשרות ודרך, בכל אחד ממקורותינו הרבים, להיות עם אצבע על הדופק", מבהיר סרן ע' מחטיבת המחקר.

בחטיבת המודיעין עוקבים אחר תוכניות הסאטירה של האופוזיציה האירנית,שרואים בה כמקור מודיעיני, שם העיסוק המרכזי הוא אחד: בחינה מדוקדקת של אירן שאחרי הסכם הגרעין, במודיעין מרוצים שהעיסוק שלהם יהיה בעיקר סביב הנושא הכלכלי.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.