המודיע במאמר המערכת: "לכבד את זכר הנופלים"

”לא ליפול לידיה של תקשורת עויינת“, כך נכתב במאמר המערכת של המודיע לקראת יום הזיכרון – דווקא העיתון השמרני – קורא היום לקוראי העיתון לכבד את צפירת יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל

לאחר 66 שנה שבו העיתונות החרדית התעלמה מאפקט יום הזיכרון,  "המודיע“, דווקא העיתון השמרני  – קורא היום לקוראי העיתון לכבד את צפירת יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל – שתושמע הערב (א‘) לזכר הנופלים.


תחת הכותרת ”לא ליפול לידיה של תקשורת עויינת“, כתבו העורכים כי "על רקע אירועי הימים הללו ומסקנות המתבקשות משנים עברו נחזור ונאמר גם אם הדברים אמורים למספר מועט של אנשים הסבורים ש'דווקא' זאת שיטה".

IMG-20140504-WA0118

"כלי התקשורת עשו להם נוהג קבוע בשנים האחרונות להגיע בשעת צפירת הדומייה לריכוזים חרדיים ולאתר ולצלם בעלי חזות חרדית שממשיכים בהילוכם בשעת הצפירה. תחושת אותם אלו הממשיכים בדרך הילוכם היא הצלמים והעיתונאים לא ישבשו לנו את אורח החיים ולא יאמרו לנו מה לעשות", נכתב, "אבל האמת שונה לחלוטין – עם התמונות הללו הם ימלאו את מכסת ההסתה היומית ויביאו לידי חילול השם. מי שנפגעים מכך הם דווקא כאלו מקרב המשפחות השכולות הרואות באקט עמידת דום את העלאת זכר יקיריהם וכן ציבור גדול ורחב שאינו עוין אך גם אינו בקיא בהלכה היהודית וסבור שיש ליהודים חרדים כוונה חלילה לפגוע במישהו".

עורכי ”המודיע“  קוראים לציבור החרדי לכבד ולהנציח את זכרם של הנופלים לעודד ולייקר את מי שעולמם חרב עליהם ולכן מי שמבקשים להקפיד על הרחקה אפילו מסרך של חיקוי מנהג הגויים יכבדו ויישארו בשעת הצפירה בבתיהם ומי שמצויים בעת הצפירה מחוץ לבית, ברחובה של עיר, שלא ימשיכו ללכת“.

"בשולי הציבור, מיעוט שבמיעוט, מצויים גם כאלו המחפשים אתה דווקא והללו יאמרו 'מה פתאום לא ללכת בשעת הצפירה, איננו רוצים להיכשל בחוקות הגויים'", נכתב, "גם אם הטענות נכונות המעשה אינו הגיוני. אין טעם ואין סיבה ואסור לקומם כנגד היהדות החרדית ציבור רחב שאינו בקי בדקויות שלנו ובכל מקרה אל יבליטו עצמם שלא לטובה בנושא ובשעה שהמכנה המשותף שלהם הינו רגישות".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.