המוהלים יוצאים להגנת המוהל שפלט…

אחרי ההתנצלות של 'מוהל האתיופים' מגיעה עצומת מוהלים בעדו.
עצומה של מוהלים בעלי שם פנו לרבנות הראשית לישראל בקריאה לא לערב שיקולים זרים בהחלטה על עתידו של המוהל:
מדובר במוהל מומחה ובעל סטנדרטים הכי גבוהים מבחינה מקצועית אשר מעד לשונית, ולכך יש להתייחס.

אחרי ההתנצלות של מוהל האתיופים מגיע מכתב תמיכה של מוהלים מכל רחבי הארץ הקוראים לרבנות הראשית לישראל להפריד בין הפן המקצועי למעידתו הלשונית של הרב אליהו אסולין.

במכתב עליו חתמו המוהלים נכתב "אנו, מוהלים העובדים בתחום מזה שנים ארוכות, אשר רכשנו את מומחיותינו אצל הרב אליהו אסולין, פונים לרבנות הראשית לישראל קודם החלטתה בעניינו של הרב אסולין ומבקשים להביא לידיעתכם את מקצועיותו וניסיונו של הרב אסולין בתחום עריכת בריתות המילה.

כתלמידים שהפכו למוהלים ותיקים, אשר גם ראו את הסרטון המדובר, אנו קובעים בוודאות כי התנהלותו של כבוד הרב עומדת בסטנדרטים המקצועיים הגדולים ביותר, העולים בקנה אחד עם הכללים המחמירים ביותר שנועדו לתת הגנה מרבית לתינוק הנימול".

 

המוהלים ממשיכים וכותבים כי בניגוד לשגיאתו הקשה של הרב באופן המילולי, "אנו רואים צורך להפריד את הדיון בין הפן המקצועי לפן המילולי. מדובר ברב ואיש מקצוע העומד בשורה אחת עם המוהלים המומחים בישראל שהעמיד דורות של תלמידים מקצועיים ע"י לימוד אישי ונסיכת בטחון בהליך. מה שבהכרח נתן לנו את ההכשרה להתעסק בתחום".

 

המוהלים מתייחסים במכתבם לפן המקצועי וכותבים כי במסגרת הפרקטיקה של לימוד עריכת ברית מילה, יש צורך בניסיון וביצוע חתך של ערלת התינוק באמצעות מגן, אשר מונע פגיעה בגוף התינוק, כך שגם מוהל מתלמד יכול לבצע את פעולת החיתוך ולא לגרום נזק לתינוק.

"כיהודים האמונים על שמירת ההלכה והמסורת היהודית אנו לא צריכים לספר לכם על המנהג בו אב מל את בנו למרות חוסר ניסיונות בשל אותו מגן אשר מונע טעויות היכרותו את ההליך המעשי. אשר על כן אנחנו פונים אליכם כוועדה המקצועית שאמורה להחליט על בסיס עובדות מקצועיות".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.