הכירו: "המוח" מאחורי המתקפה בפריז

עבד אלחמיד אבו-עוד, אזרח בלגי ממוצא מרוקאי, תכנן ומימן את הפיגועים הרצחניים. "המוח" בן 28, לחם עם דאע"ש בסוריה ואף נחשב לאחד "התליינים."מחבל שמיני שנמלט נעצר {הטבח בפריז}

בצרפת חשפו הבוקר (שני) את זהותו של המוח שעמד מאחורי מתקפת הטרור הקטלנית בפריז:

האיש תיכנן והגה את גל הפיגועים הוא עבד אלחמיד אבו-עוד, בלגי ממוצא מרוקאי שנחשד כי הוא המממן והמתכנן העיקרי של הפעולה
.
את הפיגועים הוא תכנן מחוץ לגבולות המדינה – בסוריה. על פי החשד של השלטונות, פעיל הטרור הבלגי עמד בראש תא אסלאמי קיצוני שפעל בבלגיה ובצרפת ופורק על ידי כוחות הביטחון בחודש ינואר האחרון, מאז הוא נמלט ליוון ועקבותיו אבדו.

בנתיים, הוא פעל בסוריה כדי לבנות את החוליה שביצעה את הפיגועים, שגבו את חייהם של לפחות 129 בני אדם.

אבו-עבוד בן ה-28 מזוהה עם המדינה האיסלאמית (דאע"ש) ונחשב לאחד מהתליינים הפעילים ביותר של ארגון הטרור.

האיש, נלחם בשנים האחרונות בסוריה ונודע לראשונה לפני למעלה משנה כשהופיע באחד מסרטוני הזוועה של הארגון, שבמהלכו נראה נוהג ברכב שהוביל מספר רב של גופות לקבר אחים.

בתוך כך, בתום מצור שנמשך שעות ארוכות עצרו היום (שני) כוחות מיוחדים של משטרת בלגיה את סאלח עבדל-סאלם, המחבל השמיני ממתקפת הטרור בפריז שנמלט. – כלי תקשורת בבלגיה. מדווחים כי, הוא נעצר ונלקח לחקירה לאחר שהתבצר במתחם מגורים במולנבק, פרבר של העיר בריסל, שמזוהה עם גורמי איסלאם קיצוני.

במקביל, ראש ממשלת צרפת מנואל ואלס,אמר כוחות הביטחון המקומיים מנעו בחודשים האחרונים שורה של פיגועים נוספים. הוא העריך כי לפחות 7 מתקפות נוספות נוספות תוכננו רק בשבועות האחרונים נגד ארצו. "אנחנו במצב של מלחמה", הדגיש בדבריו.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.